Alaşehir CHP ’den Su İsyanı

Manisa Büyükşehir Belediyesine bağlı MASKİ ‘nin yaptığı uygulamaların yanlış olduğunu değerlendiren Alaşehir CHP teşkilatı parti binasında basın toplantısı düzenledi.

Fikret GÜN/Manisa

CHP Alaşehir İlçe Başkanlığında düzenlenen basın açıkmasına CHP İlçe Başkanı Avukat Gülgün Hasçelik ve partililer katıldılar. Alaşehir CHP İlçe Başkanı Avukat Gülgün Hasçelik basın açıklamasında şunları söyledi.

"2012 yılında Büyükşehir yasası ile Manisa Büyükşehir oldu. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. İtfaiye Sular İdaresi mezarlıklar gibi bazı müdürlükler Büyükşehir denetimine bırakıldı. Yapılan her hatadan ve yapılmayan her işten ilçe belediyeleri suçlanmaya başlandı. Büyükşehirin keyfi uygulamaları ile önce vatandaşın talebi olmadan evindeki su sayaçlarını söktüler. Bütün bunlar yetmezmiş gibi MASKİ sınıfta kaldı. Arızalar bıktırdı. Bazı bölgelerde susuzluk hat safhada. Vatandaşlar suyu kovayla doldurup öyle yıkanıyor. Sondaj yetersizliği nedeniyle depolar boş durumda. Maski’den sumatiklerden yükleme yapılırken 1.25 TL kesintinin kaldırılması, bakım ve işletme gideri olan 3TL+KDV nin kaldırılması, yapılan indirimin akıllı sayacı cazip kılmak için yüzde 20 olmasını, bunlar yapılmazsa tüm kartlı sayaç kullanan vatandaşları akıllı sayaçlarını iade edip manuel sayaca seçmeleri için çağrıda bulunacağız.

Alaşehir’de yaşanan su sıkıntısının sebebi ise borularında oluşan patlakların geç tamir edilmesi, su sayaçları çok eskidir, çalışanlar iyi niyetli olsada sistem nedeniyle arızalara vaktinde müdahale edilememektedir. Bu nedenle sistemin değişmesi gerekmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak su sıkıntısı haksız tahsilatlar giderilmesi amacıyla bu basın açıklamasını yaptık. Amacımız halkımızın mağduriyetini gidermektir, Büyükşehir Belediye başkanı Cengiz Ergün’ü Alaşehir’e davet ediyoruz,sular idaresinin ilçelere devredilmesini istiyoruz." dedi.

whatsapp-image-2020-08-18-at-14-28-21.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.