Alaşehir Kadın Kooperatifi'nin "Salamura Üretim Tesisi" Projesi, Bakanlık Tarafından Onaylandı

Alaşehir Kadın Kooperatifi'nin "Salamura Üretim Tesisi" Projesi, Bakanlık Tarafından Onaylandı

S.S. Alaşehir Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi normal faaliyetlerinin yanı sıra, "Salamura Üretim Tesisi" Projesini hazırladı. Proje Ticaret Bakanlığı’na sunuldu. Bakanlık tarafından proje kabul edilerek tesisin kurulmasına onay verildi.

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’nun seçim öncesi en önemli vaadlerinden birisi olan "Kadın Kooperatifi" projesi gerçekleştikten sonra yatırımlara başlandı. Alaşehir’de kurulan S.S. Alaşehir Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi normal faaliyetlerinin yanı sıra, "Salamura Üretim Tesisi" Projesini hazırladı.

Yaklaşık bir yıldır çalışmaları sürdürülen proje Ticaret Bakanlığı’na sunuldu. Bakanlık tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra proje kabul edilerek tesisin kurulmasına onay verildi. Proje ile yapılacak yatırımın yüzde 75’i Ticaret Bakanlığı tarafından hibe edilecek.

S.S. Alaşehir Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Selen Öküzcüoğlu, "Kooperatifimizin kuruluşunun üzerinden bir yıl geçti. Kooperatifimizin büyümesi ve üye sayısı her geçen gün artıyor. Üyelerimiz ev ekonomilerine destek olabildikleri için çok mutlu, hep birlikte gönülden çalışıyoruz. Çalışmalarımızı daha da büyütebilmek için böyle bir proje hazırladık. "Salamura Üretim Tesisi Projesi" adı altında hazırladığımız projeyi Ticaret Bakanlığımıza sunduk. Bakanlık, hazırlamış olduğumuz projeyi beğendi ve onay verdi. Projemize yüzde 75 hibe desteği verecek. Projemizin kabul edilmesine ve hibe alacağımıza çok sevindik." dedi.

"Başta Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan başta olmak üzere tüm bakanlık yetkililerine teşekkür ediyoruz." diyerek sözlerini sürdüren Selen Öküzcüoğlu, Kavaklıdere Mahallesinde kurulacak olan tesisin 150 metrekare olacağını ve tesisin yaklaşık 150 bin TL’ye malolacağını belirtti. Selen Öküzcüğlu, "Yüzde 75’i hibe olacak tesisimizi 2 ay gibi kısa bir sürede tamamlayacağız. Tesis kurulduğunda 40 kadınımız istihdam edilebilecek." diyerek Alaşehir bölgesindeki kadınlara iş alanı yaratmak istediklerini söyledi.

Amaçlarının Alaşehir'in üzümü gibi asma yaprağını da duyurmak olduğunu belirten Selen Öküzcüoğlu, "Bölgemizde yaprak çok değerli. Bu tesis sayesinde yıllık 100 ton kapasiteyle asma yaprağını işleyip Kooperatifimiz kendi adı ve markasıyla satışa sunacağız. Aynı Alaşehir’in üzümü gibi Asma Yaprağı’nı da önce Türkiye’de sonra da dünya çapında duyurmayı hedefliyoruz." dedi. 

PROTOKOL İMZALANDI

S.S. Alaşehir Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Selen Öküzcüoğlu ile Manisa İl Ticaret Müdürü Muharrem Özel ile bakanlık adına proje imzalandı. Protokole göre tesisin kurulmasına hemen başlanacak ve iki ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.