Alaşehir’in Katı Atıkları İlçenin Cadde ve Sokaklarına Kilit Parke Olacak

Alaşehir’in Katı Atıkları İlçenin Cadde ve Sokaklarına Kilit Parke Olacak

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, ilçede hizmet verecek olan çevreci yatırımın protokolünü imzaladı.

Ahmet ÜNSAL/Manisa

İmzalanan protokol ile ilçe belediyesi evsel atıkların Uzunburun Katık Atık Bertaraf Tesisi’ne transferi edilebilmesi amacıyla ilçede Katık Atık Transfer İstasyonu yapımını gerçekleştirecek, Manisa Büyükşehir Belediyesi de ilçe belediyesine 75 bin metre kare kilit parke taşı desteği verecek.

Mart ayı belediye meclis toplantısı sonrası Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu tarafından protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile Alaşehir Belediyesi, Uzunburun Katık Atık Bertaraf Tesisi’ne ilçedeki evsel atıkların transfer edilebilmesi amacıyla Katık Atık Transfer İstasyonu yapımını gerçekleştirecek. Manisa Büyükşehir Belediyesi de ilçe belediyesine 75 bin metre kare kilit parke taşı katkısı sağlayacak.

ALAŞEHİR’İN KATI ATIKLARI TRENLE TAŞINACAK

İmzalanan protokolün ardından konuşan Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu,

“Alaşehir Belediyemizle ile Büyükşehir Belediyemiz arasında bir protokol imzalıyoruz.Bu protokol ile katı atıkların transfer istasyonu konusunda olacak. Bildiğimiz gibi, çevreye, doğaya, insana saygılı bir yaklaşım amacıyla artık vahşi döküm değil, oradaki atıklarımız tren yolları aracılığıyla Uzunburun Katık Atık Bertaraf Tesisine çekilecek.”

KATI ATIK KARŞILIĞINDA 75 BİN METRE KARE KİLİT PARKE

Başkan Öküzcüoğlu, ilçeden transfer olacak olan katı atıklar karşılığında kilit parke ile ilçenin cadde ve sokaklarının işleneceğini dile getirerek;

”Bu yapımı Alaşehir Belediyesi üstlenecek.Bunun karşılığında Manisa Büyükşehir Belediyemiz döşenmek üzere 75 bin metre kare kilit parke taşı verecek. Alaşehir’imize ve Manisa’mıza hayırlı olmasını diliyoruz” dedi. İyi dilek temennileriyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, hayırlı olmasını diledi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.