Başkan Öküzcüoğlu: "Alaşehir'i Hak, Hukuk ve Adalet Gözeterek Yönetiyoruz"

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, provokasyon nedeniyle vatandaşların tepkisine neden olan kil ocağı ile ilgili açıklama yapmak üzere Killik Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu:"Alaşehir'i Hak, Hukuk ve Adalet Gözeterek Yönetiyoruz"

Seçim dönemi boyunca Alaşehir Belediyesi'ni şeffaf belediyecilik anlayışıyla yöneteceklerini dile getiren Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, yeni nesil belediyecilik anlayışını yaklaşık 1.5 yıldır sürdürdüklerini belirterek "Bizler Alaşehir'i hak, hukuk, adalet gözeterek yönetiyoruz" dedi.

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, provokasyon nedeniyle vatandaşların tepkisine neden olan kil ocağı ile ilgili açıklama yapmak üzere Killik Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Açıklamalarına başlamadan önce dün meydana gelen trafik kazasında hayatlarını kaybeden askerlerimiz ve Alaşehir Sarıkız Turizm firması şoförleri için taziyelerini ileten Öküzcüoğlu, yaralıların da bir an önce sağlığına kavuşmasını dilediğini iletti.

"FİRMANIN VALİLİKTEN İZİN BELGESİ BULUNUYOR"

25 Temmuz tarihinde CHP kurultayına katılmak üzere Ankara'da bulunan Başkan Öküzcüoğlu, kendisinin Alaşehir'de olmamasını fırsat bilen bazı kişilerin vatandaşları provoke ederek kil ocağında firmanın çalışmasını engellediğini belirterek firmanın gerekli tüm izin belgelerine sahip olduğunu, Valilikten izin belgesinin bulunduğunu belirtti.

"BENİM GÖREVİM YASALARLA BELEDİYEYİ HAK, HUKUK ÇİĞNEMEDEN YÖNETMEK"

Başkan Öküzcüoğlu Killik Halkının bazı şeyleri açık net bir şekilde bilmesi gerekiyor diyerek şunları söyledi;

"Biz Ankara’da Kurultayda iken sosyal medyadan canlı yayın ile 'Başkan Öküzcüoğlu neredesin' deyip halkı galeyana getirenlere cevaben buradayım. Bu yayını yapan arkadaş daha önce burayı çalıştırıyordu. Bilirkişi raporlarına göre, bu canlı yayını yapan arkadaşın şu anda bizim belediyemize 95 bin TL borcu var. Mahkeme tarafından atanacak bilirkişi ile bu rakam artabilir veya azalabilir. Biz, kanunen bize verilecek olan hasar tespiti raporundaki rakama saygı duyarız. Önce toprağa sahip çık deyip halkın tansiyonunu yükselten arkadaş, önce bu borcu ödeyecek. Benim görevim yasalarla belediyeyi hak, hukuk çiğnemeden yönetmek. Yetimin hakkını kimseye yedirmem."

"DENETLEME İŞLERİ TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLÜYOR"

Killik Mahallesinde bulunan 450 dönümlük bu arazinin Manisa Valiliği tarafından maden statüsünde gösterildiğini belirten Başkan Öküzcüoğlu,  kiralanan arazinin 25 dönüm olup firmanın sadece 4 dönümlük kısmında çalışma yapacağını belirtti. Firmanın bu bölgede kiremit ve tuğla üretiminde kullanılmak üzere kil alması ile ilgili yasal olarak herhangi bir eksikliğinin bulunmadığını belirten Öküzcüoğlu, Alaşehir Belediyesi olarak firmanın çalışma sahasının denetlenmesi işlemlerinin titizlikle yürütüldüğünü açıkladı.

Provokasyon videosunda arazinin bulunduğu bölgenin üst kısmında yer alan yolun harap edileceği, çamlık arazide bulunan ağaçların kesileceği ve çevreye zarar verileceği yönünde bilgiler paylaşıldığını belirten Ahmet Öküzcüoğlu, bu durumun tamamen yalan olduğunu, kil ocağının çalışmasının sadece belirli bir alanla sınırlı kaldığını belirtti. Ne yolun ne de yolun üst kısmında bulunan çamlık bölgenin firmanın çalışması nedeniyle herhangi bir tahribata uğramayacağını belirten Başkan Öküzcüoğlu, belediye ekiplerinin de çalışmaları sürekli denetleyeceğini aktardı.

"ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEMEK ÜZERE YARIN MUHTARIMIZLA ORADA OLACAĞIZ"

Toplantı sonrası mahalle muhtarı ve 10 kişiyle birlikte yarın firmanın çalışmalarını yürüttüğü bölgeyi denetlemeye gideceğini belirten Öküzcüoğlu, vatandaşlara provokasyonculara dikkat etmeleri gerektiğini ve Alaşehir'in zararına olabilecek hiçbir karara imza atmayacağını belirterek bölgeden ayrıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum