Başkan Öküzcüoğlu “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir”

Başkan Öküzcüoğlu “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir”

Manisa Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu 15 Temmuz darbe girişiminin 4. yıl dönümünde yayınladığı mesajında “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” dedi.

Başkan Öküzcüoğlu, 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimini hatırladıkça Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözü gelir ilk olarak aklıma…

“Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir”

Değerli Alaşehirli hemşehrilerim, bundan 4 yıl önce anayasal düzenimize, demokrasimize yönelik çok büyük bir saldırı ile karşılaştık.

Devletin içine sızan hain Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ’nün çirkin yüzü ve hain emelleri 15 Temmuz’da gün yüzüne çıktı.

Bu terör örgütünün hesaplayamadığı ise halkımızın tek yürek olup direnmesi ve adeta bir destan yazmasıydı. Halkımız bu hain darbe girişimini başarısızlığa uğratan en önemli unsur olarak Cumhuriyet tarihimiz için çok önemli bir sayfaya imza attı.

Şehit olmayı göze alarak teröristlere direnen vatandaşlarımız böylece parlamenter sisteme ve demokrasimize sahip çıktı.

Hatırlarsınız elbette ama buradan bir kez daha tekrarlamakta fayda görüyorum, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bile bomba atan teröristlere karşı o gün orada bulunan parlamenterlerimiz parti ayrımı yapmaksızın yüce Meclis’e sahip çıktı ve hain planın suya düşürülmesine büyük katkı verdi.

Şu unutulmamalıdır ki, 15 Temmuz öncesi Fethullahçı Terör Örgütü, sinsi ve hain bir şekilde ülkenin kamu kurumlarına, güvenlik bürokrasisine, hukuk sistemine yönelik türlü türlü kumpaslar kurdu.

Örnek vermek gerekirse Ergenekon, Balyoz gibi davalarla binlerce Atatürkçü vatanseverin tutuklanmasına, hapishanelere atılmasına sebep oldu.

Ülkenin güvenliğinin belkemiği olan Kozmik Odaya bile girilip devletin sırları kimbilir hangi hain ellere sunuldu ?

Gözbebeğimiz olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine sızmak bir yana neredeyse yönetimini ele geçirmeye çalışan bu hainler ülkemizin geleceğiyle oynama cesareti bile buldular.

Geçen zaman bize ne gösterdi peki ?

Geçen zaman bize demokrasimizin ve cumhuriyetimizin kolay kazanılmadığını, halkımızın ülkesine, cumhuriyetine, geleceğine canı pahasına sahip çıkacağını ve bu uğurda kimseye geçit vermeyeceğini gösterdi.

Türkiye'nin geleceğinden darbeleri çıkarmak istiyorsak demokratik kurumların gücünü artırmalıyız.

Parlamentonun gözetimini sağlamalıyız, basın özgürlüğüne gereken önemi vermeliyiz. İşte bu unsurları gerçekleştirirsek hiçbir hain güç bir daha böyle bir girişime kalkışma cesaretini bulamaz.

Bu duygularla 15 Temmuz hain darbe girişinin yıldönümünde şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize ve vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.

Ve son söz olarak şunu söylemek istiyorum:

Dirayetli ulusumun bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum…

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum