Başkan Öküzcüoğlu'nun 30 Ağustos Mesajı

Manisa Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu yayınladığı mesajla 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.

Öküzcüoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi.

“30 Ağustos Zafer Bayramı…

Bayram kelimesini gündelik dilimizde sık sık kullanırız.
- Millî veya dinî bakımdan önemi olan ve kutlanan gün veya günler,
- Özel olarak kutlanan gün,
- Sevinç, neşe anlamlarını içerir.

Alaşehir’imiz için üzüm bayramları, eğlenceleri vardır mesela. İnsanların mutluluğunu paylaşmayı öğretir. Mutlulukların artarak çoğalmasını sağlar. Bu yerel kullanımın ötesine geçen ulusal bayramlarımız ise tüm ülkemizi sarıp sarmalayan birlikteliğimizi vurgulayan çok geniş kapsamlı anlamlara vurgu yapar.

İşte Zafer Bayramı da, hiçbir Türk vatandaşının unutmaması gerektiği şekilde 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u anmak için kutlanır.

30 Ağustos, Milli irademizin tüm dünyaya karşı koyduğu, birlik ve beraberliğimizin ulusal egemenlik yolumuzun önünü açtığı çok önemli bir tarihtir.

Her Türk evladının Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu için her biri kilometre taşı olan 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim tarihlerini unutmaması, unutturmaması gerekir.

Bu ülkenin tüm olanaksızlıklara karşın tek vücut olarak, büyük önderimizin gösterdiği hedef doğrultusunda azimle mücadelesinin eseridir Türkiye Cumhuriyeti.

Bu bilinçle tıpkı diğer milli bayramlarımızda olduğu gibi aynı ruhu hissedebilmeyi ve hissettirmeyi son derece önemsiyorum.

Bu sene Koronavirüs salgını için alınan tedbirler nedeniyle istediğimiz etkinlikleri yapamıyor olmak sizleri üzmesin. Daha nice 30 Ağustos’lara bu ülke barış içinde, refah ve mutluluk içinde ulaşacaktır. Buna inancım tam. Bunun için yapmamız gereken de yılmadan çalışmak, çalışmaya devam etmektir. Herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.