CHP Manisa Örgütü Tek Vücut

CHP Manisa Örgütü Tek Vücut

Son yapılan il kongresinden güçlenerek çıkan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban ve yönetimi 3.Örgütü toplantısını üzüm diyarı Alaşehir ilçesinde gerçekleştirdi.

Ahmet ÜNSAL/Manisa

Kurultay Öncesinde Son Buluşma Üzüm Diyarı Alaşehir'de

Son yapılan il kongresinden güçlenerek çıkan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban ve yönetimi 3.Örgütü toplantısını üzüm diyarı Alaşehir ilçesinde gerçekleştirdi.

CHP Alaşehir İlçe Başkanı Gülgün Hasçelik ve Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kurultay öncesinde ‘Birlik beraberlik’ toplantısı CHP İlçe binasında yapıldı.

İlk ‘Birlik Beraberlik’ toplantısı Manisa Merkezde ikincisi ise Turgutlu ilçesinde gerçekleşirken o toplantılarda partinin hedefleri büyütülerek çıkılırken 3. ise Alaşehir ilçesinde yapılırken yeni kararlara imza atıldı.

Milletvekillerin Parti Genel Merkezinin verdiği görevler gereği çeşitli illerde bulundukları gerekçesiyle Alaşehir’deki toplantıya katılamazken öte yanda da 17 İlçe Başkanı, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu katıldı.

Akhisar Belediye Başkanı Ahmet Dutlulu’nun daha önceden planlanan toplantı nedeniyle ilgili partinin Birlik Beraberlik toplantısına katılamamasına rağmen telefonla arayarak  gönlünün teşkilatla birlikte olduğunu dile getirdi.

whatsapp-image-2020-06-13-at-13-40-04.jpeg

Alaşehir’deki Tarihi toplantıda CHP Teşkilatı gerek CHP Grup Başkanı Özgür Özel’e yönelik yapılan saldırıya gerekse Milletvekilli düşürülen Enis Berberoğlu’na yönelik tam desteğini dile getirdiler.

Özel ve Berberoğlu’na destek verilmesiyle ilgili açıklamanın İl Başkanı Balaban ve İlçe Başkanı Hasçelik tarafından Alaşehir ilçe Başkanı Özgür Özel ve CHP milletvekili Enis Berberoğlu için tek yürek olunduğunun vurgulandığı toplantıda, milletin seçtiği vekilin hukuksuz bir uygulamayla milletvekilliğinin düşürülmesinin kabullenilmediği bir kez daha beyan edildi.

Özel ve Berberoğlu'na Destek Açıklaması Ayakta Alkışlandı

CHP Manisa İl Başkanı Musa Semih Balaban ile Alaşehir İlçe Başkanı Gülgün Hasçelik’in ortak açıklaması;

“Bizler ilk günkü kararlı duruşumuzu sürdürüyoruz. Asla mevcut durumu kabullenmedik, kabullenmeyeceğiz. Mücadelemiz sürüyor. Demokrasi ve hukuk çerçevesinde hakkımızı alacağımıza inanıyoruz. Alınan kararın bizi yıldıracağını, küstüreceğini düşünenler büyük yanılgı içerisinde. Tek yürek olarak Özgür Özel ve Enis Berberoğlu’nun arkasındayız.” ayakta alkışlandı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin demokrasi için sonuna kadar mücadele edeceği dile getirildiği toplantıda Enis Berberoğlu’nun siyasi hesaplaşma çabasıyla hukuksuzca milletvekilliğinin düşürüldüğü ancak CHP’nin yılmadan ve geri adım atmadan sivil darbeye direneceği ve halkın gözünde kazanan olacağı vurgulandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.