ÇYDD Alaşehir Şubesi'nden Tiyatrolar ve Sanatçılarla İlgili Açıklama

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Alaşehir Şubesi Başkanı Remziye Usul Yağcı, pandemi sürecinde büyük sıkıntılar yaşayan tiyatrolar ve sanatçılarla ilgili açıklama yaptı.

Haber: Akın ABADAN

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Alaşehir Şubesi Başkanı Remziye Usul Yağcı, pandemi sürecinde büyük sıkıntılar yaşayan tiyatrolar ve sanatçılarla ilgili açıklama yaptı.

Uslu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"1 yılı aşkın bir süredir mücadele ettiğimiz salgın sürecinin getirdiği mağduriyetlerden biri de şüphesiz tiyatrosuz, oyunsuz, sanatsız kalmış olmamızdır. Kültür sanat ve eğlence bu süreçten en fazla etkilenen sektörlerden biri olmuştur. Sosyal izolasyon kuralları gereği toplu etkinliklerin yasaklanmasıyla perde kapatan tiyatro ve sanat etkinlikleri ertelenebilir ihtiyaçlar gibi algılansa da toplumları besleyen yaşam kaynaklarımızın başında gelmektedir.

Yıllardır süre gelen baskı ve sansürlerle ancak ayakta kalmaya çalışan tiyatrolardan şimdilerde seyircisiz ve alkışsız kalarak belki de en zor günlerini yaşıyor.

Sahneler, oyuncular, yönetmenler, yazarlar, müzisyenler sahipsiz ve destekten yoksun kaldılar. Yapılmaya çalışılan yardım ve desteklerde aranan şartlar nedeniyle bir çoğu bu destekten yoksun kaldı.

Alaşehir Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak seyircisiz ve alkışsız kalmış sahnelere, sahipsiz bırakılmış tiyatro emekçilerine ve sanatçılara ses olabilmek, onların yanında olmak ve isteklerine dikkat çekebilmek adına böyle bir basın bildirisini yapmayı Mustafa Kemal Atatürk ve Türkan Saylan Hocamızın neferleri olarak gerekli gördük.

Herkese Sağlıklı ve sanat dolu günler dilerim"

whatsapp-image-2021-05-21-at-18-06-49.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.