Akhisar Belediyesi’nde En Düşük İşçi Maaşı 5 Bin 200 TL Oldu

Akhisar Belediyesi’nde En Düşük İşçi Maaşı 5 Bin 200 TL Oldu

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Manisa Belediye-İş Sendikası ile imzalanan toplu iş sözleşmesi sonucunda Akhisar Belediyesi’ndeki işçilerin alacağı en düşük maaşın ikramiyelerle birlikte 5 bin 200 TL olduğunu açıkladı.

Manisa Belediye-İş Sendikasının memnun olduğu bir rakamda anlaştıkları için mutlu olduklarını belirten Başkan Besim Dutlulu, belediye işçilerini yüksek enflasyona ezdirmeyeceklerini söyledi.

862 belediye personelinin faydalandığı toplu iş sözleşmesine göre, bekar bir belediye işçisinin daha önceden 3 bin 261 TL olan maaşı, anlaşmaya göre ikramiyelerle birlikte 5 bin 200 TL oldu. 

Her zaman işçi ve emekçilerin yanında olduğunu belirten Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Göreve geldiğimiz günden beri işçinin ve emekçinin yanında olduk. Şehrimiz için canla başla mücadele eden işçilerimizin ekonomik ve sosyal haklarını güçlendirmek için adımlar attık. 2022 yılı görüşmelerimizin ardından, Manisa Belediye-İş Sendikası ile bugün imzaladığımız toplu iş sözleşmesi sonucunda da belediyemizdeki sendikalı işçilerimizin alacağı en düşük maaş ikramiyeler ile birlikte 5.200 TL oldu. Bu rakam bekar bir işçimizin alacağı maaş. Sahada çalışan ya da evli-çocuklu olan emekçi arkadaşlarımızın maaşı ise daha yüksek olacak. Hayırlı uğurlu olsun. İşçilerimiz ekonomik olarak ne kadar rahat olursa şehrimize hizmette de o kadar mücadele eder. Hep birlikte omuz omuza şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Manisa Belediye-İş Sendika Başkanı Gökay Sezgin ise “Akhisar Belediye Başkanımız Sayın Besim Dutlulu, işçi ve emekçilerimizin sendikal hakları açısından en fazla özeni gösteren belediye başkanlarımızın başında geliyor. Gösterdiği hassasiyet ve emekleri için kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.