Başkan Savaş, HATMEK Kursiyerleri Sergisinin Açılışını Yaptı

Başkan Savaş, HATMEK Kursiyerleri Sergisinin Açılışını Yaptı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren HATMEK’in yetişkin grubundaki kursiyerleri resim, tezhip ve rölyef sergisi düzenledi. Serginin açılışını, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş yaptı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren HATMEK’in yetişkin grubundaki kursiyerleri resim, tezhip ve rölyef sergisi düzenledi. Serginin açılışını, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş yaptı.

HATMEK Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen serginin açılışına, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Daire Başkanı Ülkü Tecimen, Halk Eğitim Müdürü Sabri Tazeaslan, HATMEK eğitmenleri ve kursiyerleri ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

HATMEK kursiyerlerinin eserlerini sergilemek ve sanatseverlere paylaşmak için açtıkları resim sergisinde, el emeği göz nuru resimler vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

“BÜTÜN HEMŞEHRİLERİMİZİ VE SANATSEVERLERİ BU ESERLERİ GÖRMELERİİÇİN DAVET EDİYORUZ”

Sergiyi gezerek kursiyerlerden çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Savaş, “Bir yıldır üç ayrı kategoride üç ayrı hocamızın eğitmenliğinde çoğunluğunu hanımefendilerin oluşturduğu çok farklı alanlarda olan çalışmaların açılışını yaptık. Kursiyerlerimiz gerçekten de usta sanatçılara taş çıkartacak şekilde çalışmışlar. Her türlü boyayı kullanarak ayrıca farklı şekillerde resim yaparak çok önemli sanat eserleri meydana getirmişler. Halk Eğitim Müdürlüğümüze, HATMEK’te görevli arkadaşlarımıza, eğitmen hocalarımıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Ellerine, emeklerine sağlık. Tabi ki bütün hemşehrimizi ve sanatseverleri bu eserleri görmeleri için davet ediyoruz" dedi.

Lütfü Savaş, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Herkesi kursiyerlerin yapmış olduğu çalışmaları görmeye davet ediyorum. Yeni açacağımız kütüphanemizin salonunda bütün bu eserleri görmelerini ve beğendiği eserleri alma şanslarına sahip olacaklar. Bugün açmış olduğumuz bu sergi üç gün boyunca salonumuzda sergilenecek. Bir hafa sonra da bizim kendi kütüphanemizin salonunda sergilenecektir. Herkesi sergimize bekliyoruz.”

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin iş birliği ile kursların açıldığını belirten Halk Eğitim Müdürü Sabri Tazeaslan, yapılan çalışmaları oldukça beğendiğini söyleyerek kursiyerleri tebrik etti.

"EL EMEĞİ GÖZ NURU OLAN ÇALIŞMALARIMIZ VATANDAŞLAR TARAFINDAN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ"

Kurslar sayesinde birçok kursiyerin oldukça güzel çalışmalar yaptıklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ülkü Tecimen,  "Yaklaşık bir yıl süre zarfında resim, rölyef ve tezhip alanında kursiyerlerimizin yapmış olduğu eserler tamamlanmış olup sergi açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tamamı el emeği göz nuru olan çalışmalarımız vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Yoğun pandemi koşullarına rağmen kursiyerlerimiz ellerinden geleni yaptılar. Hem kadın hem de erkek kursiyerlerimizin de olması oldukça dikkat çekici. Umarım önümüzdeki yıllarda pandemi koşullarının olmadığı daha geniş ortamlarda çalışmayı diliyoruz” dedi.

Açılış sonunda kursiyerler, eğitim, kültür ve sanata destek vererek kendilerine bu imkânı sunan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

Sergi, 16 Haziran Çarşamba gününe kadar HATMEK Konferans Salonu’nda gezilebilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.