Çerkezköy'de Halk Akademisi Kurum Kabul Sınavı Yapıldı

Çerkezköy'de Halk Akademisi Kurum Kabul Sınavı Yapıldı

Çerkezköy Belediyesi tarafından geçen yıl kurulan ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik dört farklı branşta ücretsiz kursların verildiği Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda da 8. sınıf öğrencilerinin hizmetinde olacak. Çerkezköy Halk Akademisi'nde Kurum Kabul Sınavı yapıldı.

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda da 8. sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz destek kurslarının devam edeceğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu yıl da kentimizde ikamet eden 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce ve Rehberlik branşlarında ücretsiz destek kursları vereceğiz. Bu destek kurslarından faydalanmak için Halk Akademimize katılmak isteyen 7. Sınıfı bitirmiş öğrencilerimiz bugün öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere 2 oturumda yapılan ve 155’er dakika süren Halk Akademisi Kurum Kabul Sınavı’na girdiler” dedi.

SINAVA 165 ÖĞRENCİ KATILDI

Halk Akademisi Kurum Kabul Sınavı’na toplam 165 öğrencinin katıldığını sözlerine ekleyen Akay, “Bundan sonraki süreçte öğrencilerimizin sınav başarıları ve ekonomik durumları değerlendirilecek, akabinde de Halk Akademimize kayıtları yapılacak” diye konuştu.

Geçen yıl hizmete açılan Halk Akademisi’ne devam eden 70 öğrenciden 18 tanesinin LGS’de başarılı olarak nitelikli liselere girmeye hak kazandığını kaydeden Akay, “İlk yılında Halk Akademimizin elde ettiği bu başarı neticesinde kapasitemizi arttırmaya karar verdik. Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde geçtiğimiz yıl 75 öğrencimiz destek kurslarımızdan yararlandı. Bu yıl daha fazla öğrencimiz bu imkanlardan faydalanabilsin diye 75 kişilik kontenjan da Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezimiz için ayırdık. Yani 2022-2023 döneminde toplam 150 öğrencimiz destek kurslarımızdan faydalanabilecekler” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.