Covid-19’un Pençesinden Kurtarılan Başkandan Sağlıkçılara ‘Sağlıkçı Anıt’ Jesti

Covid-19’un Pençesinden Kurtarılan Başkandan Sağlıkçılara ‘Sağlıkçı Anıt’ Jesti

Bir yıl önce Covid 19 hastalığı geçiren ve uzun süre yaşamla ölüm çizgisi arasında gelip giden Manisa’nın Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, kendisine ikinci hayatın kapılarını açan fedakar sağlık çalışanlarına ithafen sağlıkçılara ‘Sağlıkçı anıt’ jestinde bulundu.

Ahmet ÜNSAL/Manisa

“ONLAR İÇİN NE YAPSAK AZDIR”

Başkan Bilgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Covid-19 sürecinde sağlık çalışanlarının canla, başla görev yaptığını, onların bu fedakarlıklarının unutulmaması gerektiğini kaydetti.

whatsapp-image-2021-07-28-at-14-14-45.jpeg
Bu kapsamda sağlık çalışanları için ilçeye anıt yapmaya karar verdiklerini dile getiren Bilgin, şu bilgileri aktardı; “Geçen yıl Ekim ayında Covid 19 hastalığı geçirdim. 17 günü yoğun bakımda olmak üzere toplam 24 gün hastanede tedavi görmüş biri olarak sağlık çalışanlarının ne şartlar altında çalıştığına ben bizzat şahit oldum. Onların hakkını asla ödeyemeyiz. Öncelikle söylemek isterim ki onlar için ne yapsak azdır. Bu zorlu süreçte ailelerinden ve evlerinden uzak, mesai mefhumu gözetmeksizin özveriyle çalıştılar. Onlara olan teşekkür ve şükranlarımızı sunmak için İlçemizdeki Devlet Hastanesinin yanındaki orta refüjde ‘Sağlıkçı Anıtı’ yaptık. Hayırlı olsun.”

whatsapp-image-2021-07-28-at-14-14-441.jpeg

MONTAJI SÜRATLE TAMAMLANACAK

Başkan Bilgin, montajı tamamlanan anıtlardan ilkinin hastalığın bulaşma evresini temsil ettiğini, ikincisinin aşı olmanın önemini yansıttığını, üçüncüsünün ise sağlık çalışanlarının başarısını simgelediğini anlattı.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Covid-19 hastalığı ile mücadelede fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarına ithafen, İlçedeki Devlet Hastanesinin yanında yapımına başladıkları "Sağlıkçı Anıtı" montaj çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

whatsapp-image-2021-07-28-at-14-14-23.jpeg

Başkan Bilgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Covid-19 sürecinde sağlık çalışanlarının canla, başla görev yaptığını, onların bu fedakarlıklarının unutulmaması gerektiğini kaydetti.

Bu kapsamda sağlık çalışanları için ilçeye anıt yapmaya karar verdiklerini anımsatan Bilgin, şu bilgileri aktardı; “Covid - 19 hastalığını geçirmiş ve 17 günü yoğun bakımda olmak üzere toplam 24 gün hastanede tedavi görmüş biri olarak sağlık çalışanlarının ne şartlar altında çalıştığına ben bizzat şahit oldum. Onların hakkını asla ödeyemeyiz. Bu zorlu süreçte ailelerinden ve evlerinden uzak, mesai mefhumu gözetmeksizin özveriyle çalıştılar. Onlara olan teşekkür ve şükranlarımızı sunmak için İlçemizdeki Devlet Hastanesinin yanındaki orta refüjde peyzaj düzenlemesi ile "Sağlıkçı Anıtı" yapımına başladık. Hayırlı olsun.”

whatsapp-image-2021-07-28-at-14-14-44.jpeg

Başkan Bilgin, sözlerinin sonunda tüm sağlık çalışanlarına selam, sevgi ve şükranlarını sunduğunu dile getirdi.

whatsapp-image-2021-07-28-at-14-14-29.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.