Esenyurt Belediye Başkanı Bozkurt: "Kadınlar İçin Cinsiyet Eşitliği Komisyonu Kuralım"

Esenyurt Belediye Başkanı Bozkurt: "Kadınlar İçin Cinsiyet Eşitliği Komisyonu Kuralım"

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, meclis toplantısında kadın meclis üyelerinin ve meclisteki kadın personelin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Bozkurt, “Kadınlar yaşamın kaynağıdır. Gelin, Nisan ayı meclisinde Cinsiyet Eşitliği Komisyonu kuralım ve kadınların yaşadığı sorunları araştırıp onlara yardımcı olmaya çalışalım” dedi.

Esenyurt Belediyesi, Mart ayı meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü unutulmadı. Başkan Bozkurt, kadın meclis üyelerinin ve mecliste bulunan belediye personelinin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak, onlara çiçek ve çeşitli hediyeler verdi.

Kadınların hayatın kaynağı olduğunu söyleyen Başkan Bozkurt, “Onları, sadece cinsiyet açısından farklı bir insan olarak değerlendiremeyiz. Böyle bir yaklaşım, bugün kadınların yaşadığı sorunların büyük bir bölümünü oluşturmuştur. Kadınlar tam da hayatın merkezindedir ve öyle olmalıdır. Hatta erkeklerin bir adım daha önündedir. Kadınların, yaşam içerisinde kendilerini keşfetmeye, güçlendirmeye, birlikte olmaya, erkeklerle beraber bu yaşamda eşit yaşama hakkına sahip olduklarını göstermeye, anlamaya hakları vardır” dedi.

“CİNSİYET EŞİTLİĞİ KOMİSYONU KURALIM”

Mecliste, kadınların sorunlarının ele alınacağı Cinsiyet Eşitliği Komisyonu kurulmasını teklif eden Başkan Bozkurt şöyle devam etti:

“Haddimize değil, ama kadınların en az bizim kadar yaşama hakkı olduğunu buradan bir erkek olarak beyan etmek istiyorum. İyi ki varlar. Teşekkür ediyorum, varlıkları ve bize kattıkları için. Eğer sizler de uygun görürseniz Nisan ayındaki mecliste Cinsiyet Eşitliği Komisyonu kuralım. Sadece meclise gelen gündemleri değerlendirmek için değil, yaşamın diğer alanında kadınların yaşadığı sorunları araştırıp, inceleyip bizim yapabileceğimiz önerileri meclise getirmeleri için bir teklifte bulunayım. Bence bu son derece önemli. Yüce meclis böyle bir teklifi kabul eder ve bu konuda karar verirse kadınlar adına son derece önemli bir aşama sağlanmış olur.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.