Lüleburgaz Belediye Başkanı Gerenli: "Dere Islahı, Hemen Şimdi!"

Lüleburgaz Belediye Başkanı Gerenli: "Dere Islahı, Hemen Şimdi!"

Tarihi taş köprüde bir yayanın yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazası sonrası konuşan Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, DSİ tarafından yapılması gereken dere ıslahının ve tarihi köprünün yayalaştırılmasının gerekliliğine dikkat çekti.

Başkan Gerenli, “Artık bir tek vatandaşımızın dahi canının yanmasına tahammülümüz kalmadı. Belediyemiz tarafından tarihi taş köprümüzün yayalaştırılması için alternatif yolumuzun hazırlanması, gerekli bütün çalışmaların yapılmasına rağmen DSİ’nin 11 ay önce ihalesi yapılan köprülerin yapımına neden başlamadığını anlamak gerçekten çok zor. Bu köprülerin yapılması için kaç kişinin canının yanması gerekiyor?” dedi. 

Lüleburgaz’da tarihi taş köprüde, bir yayanın yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazası, Lüleburgaz Deresi’nde DSİ tarafından yapılması gereken dere ıslahı ve tarihi köprünün yayalaştırılmasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Tarihi köprünün yayalaştırılması için Lüleburgaz Belediyesi’nin yaptığı alternatif yol güzergahında DSİ tarafından 2 adet köprünün ihalesine çıkılmasına rağmen 11 aydır yapılamaması vatandaşın tepkisine neden oldu. Vatandaşlar sosyal medya ve diğer mecralarda tepkilerini yüksek sesle dile getirirken yaşanan olayla ilgili Başkan Gerenli önemli açıklamalarda bulundu. 

"TARİHİ KÖPRÜNÜN YAYALAŞTIRILMASI İÇİN ALTERNATİF YOL HAZIR" 

Lüleburgaz Belediyesi’nin tarihi Sokollu Mehmet Paşa Köprüsü’nün yayalaştırılması için alternatif yol çalışmalarına başladığını hatırlatan Başkan Gerenli, “Tarihi köprünün restore edilip yayalaştırılması için alternatif yol çalışmalarımız hazır. Bunun için gerekli kamulaştırmaları yaptık. Alternatif yolun güzergahında yol açma çalışması gerçekleştirdik” dedi. 

"İHALESİNE ÇIKILAN KÖPRÜLERİ 11 AYDIR YAPAMADILAR"

Başkan Gerenli köprülerin yapımına neden bir türlü başlanamadığını anlayamadığını söyleyerek, “Biz çalışmalarımızda sona gelmişken, bütün yükümlülüklerimizi yerine getirmişken bu süre zarfında DSİ tarafından yapılacak olan 2 köprünün 11 ay önce ihale süreci başlamasına rağmen neden hala yapılamadığını anlamak çok zor. Yaralanan vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.