Maltepe'deki Gıda İşletmelerine "Güvenilir Eller Sertifikası"

Maltepe'deki Gıda İşletmelerine "Güvenilir Eller Sertifikası"

Maltepe Belediyesi, pandemiyle mücadele kapsamında Maltepe’de faaliyet gösteren gıda işletmesi sahiplerine eğitim programı uyguladı. Eğitimi başarıyla tamamlayan 130 gıda işletmesine, “Güvenilir Eller Sertifikası” verildi.

Maltepe Belediyesi, Güvenilir Ürün Platformu ile Unilever Ev Dışı Tüketim Genel Müdürlüğü’nün iş birliği ile pandemiye karşıönemli bir adım atıldı. Güvenli üretim, ürün ve tüketici güvenliği, sunum teknikleri, pandemide markalaşma ve iletişim ile güncel mevzuat bilgilerini içeren “Güvenli 2023-Güvenilir Eller” eğitim programına katılan 130 gıda işletmesine, sertifika verildi. Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen sertifika törenine Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Unilever Ev Dışı Tüketim Genel Müdürü Yılmaz Tokgöz, gazeteci Celal Toprak da katıldı.

“GIDA SEKTÖRÜNÜN ÖNÜNÜ AÇACAK”

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, pandemiden en fazla gıda sektörünün etkilendiğini belirterek, şunları söyledi:

“İçinde bulunduğumuz süreçte gıda güvenliği ve hijyen önem kazandı. Maltepe ilçesi olarak lezzet konusunda zaten fark yaratmaya başlamıştık. Şimdi ilçemizde faaliyet gösteren, gıda satış noktaları, gıda imalathaneleri, fırınlar ve lokantaların da gıda güvenliği konusunda bilgi sahibi olmalarını istedik. Bilginin paylaştıkça önemli hale geldiğini düşünerek bu eğitimleri başlattık. Kentimizdeki gıda sektörünün önünü açacak bir adım olacak. Ben sabahlarıçok erken saatlerde sokağa çıkıyorum. Esnaflarımızı, işletmeleri dolaşıyorum. İlk zamanlar hijyen konusunda gerekli özenin gösterilmediğini görmüştüm. Bu alanda ciddi bir eğitime ihtiyacımız olduğunu işletme sahiplerine anlatıyordum. Kaliteyi ne kadar yükseğe çıkarabilirsek, o kadar başarılı oluruz. Sizlerden bu konuda bir öneri gelince canla başla sahiplendim. Güvenilir Ürün Platformu ile Unilever’in iş birliği yaparak böyle bir sosyal sorumluk projesi yapmasıçok önemli bir adım. Her iki kuruma da teşekkür ediyorum. Bu eğitim çalışması Maltepe’de pandemiye karşı duruşa katkı yapacak. Amacımız Maltepe’nin en güvenilir mekanlara sahip olması. Sertifika alanları kutluyorum. Bu eğitime katılanlar aldıkları sertifikayı en görünecek yere asmalı."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.