Muğla'da Büyükşehir Belediyesi'nden "Mavi Muğla" İçin Yoğun Mesai

Muğla'da Büyükşehir Belediyesi'nden "Mavi Muğla" İçin Yoğun Mesai

Kontrollü normalleşme kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son değerlendirmede, turuncu renk ile yüksek riskli iller arasında bulunan Muğla’da, Büyükşehir Belediyesi "Mavi Muğla" için yoğun mesai harcamaya devam ediyor.

Kontrollü normalleşme kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son değerlendirmede, turuncu renk ile yüksek riskli iller arasında bulunan Muğla’da, Büyükşehir Belediyesi "Mavi Muğla" için yoğun mesai harcamaya devam ediyor.  

2 BİN 670 NOKTADA DEZENFEKSİYON UYGULAMASI 

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yürütülen dezenfeksiyon çalışmaları, salgının yayılımının önlenmesi bakımından büyük önem taşıyor. Muğla’nın 13 ilçesini kapsayacak şekilde devam eden dezenfeksiyon çalışmalarında, resmi binalar, kütüphaneler, halk sağlığı binaları, üniversiteler, spor tesisleri, camiler, eczaneler, okullar dezenfekte ediliyor. Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2 bin 670 noktada dezenfeksiyon uygulaması gerçekleştirdi.  

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI VE OTOGARLARDA 219 BİN 70 DEZENFEKTE İŞLEMİ YAPILDI

Muğla Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların en çok kullandığı toplu taşıma araçları, taksileri ve otogarları, yolcu sağlığını korumak için periyodik olarak dezenfekte ediyor. Salgınla mücadelede geçen 1 yıllık süreçte toplu taşıma araçlarında, taksilerde ve otogarlarda 219 bin 70 dezenfekte işlemi gerçekleştirdi.  

Büyükşehir Belediyesi ayrıca sosyal medya, billboardlar aracılığı ile vatandaşların alınan tedbirlere uyması için gerekli bildirimleri yapıyor.  

BAŞKAN GÜRÜN:"MAVİ'NİN ŞEHRİ MUĞLAMIZA MAVİ YAKIŞIR"

Muğla’nın mavi, yeşilin yanında sevgi, hoşgörü ve güler yüzlü insan yapısına sahip olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün salgına karşı bilinçli, duyarlı hemşehrileri sayesinde Muğla’nın mavi olacağını ve mavinin de Muğla’ya çok yakışacağını belirtti. Başkan Gürün, şöyle dedi:

“Salgın nedeni ile tüm dünya olduğu gibi ülkemiz, yaşadığımız şehirler de teyakkuz halinde. Bir yıldır mücadele ettiğimiz salgında bir kişinin bile mücadelesinin önemli olduğunu unutmadan hareket etmeli, bireysel, toplumsal tüm tedbirlere uymalıyız. Ülkemizde şehirlerimiz vaka sayılarına ve artışına göre çeşitli renklere ayrıldı. Muğlamızda turuncu renkli iller arasında. Sevgi, hoşgörü ve güler yüzlü, duyarlı  hemşehrilerimizle  Muğlamızı önce sarı sonra mavi yapmak istiyoruz. Çünkü Mavi’nin şehri Muğla’ya mavi yakışır” 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.