Pandemide Hayatlarını Kaybeden Sağlık Çalışanlarının İsimleri, Tarsus'ta Nesiller Boyu Yaşayacak

Pandemide Hayatlarını Kaybeden Sağlık Çalışanlarının İsimleri, Tarsus'ta Nesiller Boyu Yaşayacak

Tarsus Belediyesi, pandemi sürecinde halk sağlığını korumak için verdikleri zorlu ve fedakar mücadele sırasında yakalandıkları koronavirüse yenik düşen sağlık çalışanları anısına, “ Pandemi Sağlık Şehitleri Fıstık Çamı Koruluğu” oluşturdu.

Koruluğa dikilen her bir Fıstık Çamı fidanına, koronavirüse yenik düşen 387 sağlık çalışanının ismi verildi. 

İlk olarak Beydeğirmeni Mahallesi'nde, Tarsus Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince 4 dönümlük alanda dikimleri gerçekleştirilen sağlık şehitlerinin isimlerinin verildiği Fıstık Çamı fidanlarına can suyu veren Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, şunları söyledi:

"14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle sağlık şehitlerimizin anısına koruluk oluşturduk. Sağlık şehitlerimizin insanları sağlıklarına kavuşturmak için verdikleri mücadele unutulamaz. Bu nedenle toprakla buluşturduğumuz her fidana bir sağlık şehidimizin ismini verdik. Şehitlerimiz yaşarlarken insanlara sağlık dağıtıyorlardı. Şimdi ise doğada kök salıp büyüdükten sonra ağaç olup oksijen üreterek insanlara yeniden hayat verecekler.  

Koruluğun ismini Pandemi Sağlık Şehitleri Fıstık Çamı Koruluğu olarak belirleyerek aramızdan ayrılan sağlık çalışanlarımızın isimlerini ölümsüzleştirdik. Hepsine Pandemi sürecinde verdikleri mücadeleden ötürü minnettarız. Herkes virüsten kaçarken onlar virüsün üzerine, üzerine gittiler. Tek amaçları insanlık âlemine şifa olmaktı. Günlerce evlerine gitmediler, sevdiklerinden ayrı kaldılar. Uykusuz kalıp gece gündüz demeden insanların en sıkıntılı anlarında yanlarında oldular. Biz onları yüzlerindeki maske izleri ile hatırlayacağız. Hepsine minnettarız, tüm sağlık şehitlerimizi rahmetle anıyoruz."

Tarsus Belediye Başkanı Bozdoğan, pandemi sürecinde koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren Ege Üniversitesi Hematoloji Bilim Dalı kurucusu, Pediatri Bilimi uzmanıöğretim üyesi Prof. Dr.Güngor Nişli adına Kırklarsırtı Mahallesinde oluşturulan  “Zeytin Koruluğu'nun da açılışını yaptı.

Başkan Bozdoğan, "bu sıkıntılı süreçte dünya genelinde birçok insanımızı kaybettik bunlardan birisi de değerli hocamız Prof. Dr.Güngor Nişli’ydiTıp adına yaptığı başarılıçalışmalar bizlere rehberlik edecek kendisini rahmetle anarken tüm sağlık çalışanlarımıza sağlık ve mutluluklar diliyorum" dedi.

BAŞKAN BOZDOĞAN TIP BAYRAMI’NDA SAĞLIK ÇALIŞANLARINI YALNIZ BIRAKMADI 

Başkan Bozdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı’nda görevi başındaki sağlık çalışanlarını da ziyaret etti, onları bu özel günde yalnız bırakmadı. 

Sağlık çalışanlarıyla pasta kesen Bozdoğan, günün anısına hediye takdiminde bulundu. 

Başkan Bozdoğan, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

"Sadece bir gün değil her gün sağlık çalışanlarımızın yanındayız. Tıp alanında çalışanların sorunlarının tartışıldığı ve bilime katkılarının ödüllendirildiği bir anma ve kutlama günü olan 14 Mart, tıp tarihinde önemli gelişme ve başarılarla doludur. Özellikle tüm dünya ve Türkiye'yi etkisi altına alan Covid-19 sürecinde ortaya koydukları yoğun mücadelelerinden dolayı tüm sağlık çalışanlarımızı kutluyorum. Sağlığımız için gece gündüz demeden her koşulda büyük bir özveriyle çalışan sağlıkçılarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyorum. Sadece bir gün değil her gün sağlık çalışanlarımızın yanındayız. Pandemi süreci boyunca sağlık çalışanlarımız için Tarsus Belediyesi olarak üzerimize düşenin en iyisini yapmaya çalıştık, yeri geldi maske, siperlik, tulum, koruyucu ekipman, dezenfektan ve hijyen seti dağıttık yeri geldi moral ziyaretleri yaptık. Onların hiçbir zaman yalnız olmadığını hissettirmek için ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya da devam edeceğiz, onların her zaman yanındayız." 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.