Seyhan’da Hizmetler "SİM"le Daha Hızlı

Seyhan’da Hizmetler "SİM"le Daha Hızlı

“Seyhan Belediyesi İletişim Merkezi” (SİM) hizmete girdi. Başkan Akif Kemal Akay, “Seyhan Belediyesi olarak Seyhanlı için varız. İletişim Merkezi, halkımızın sosyal medya platformları ve Whastapp hattıüzerinden gelen taleplerini ilgili birimlere ulaştırıyor ve o taleple ilgili vatandaşlarımıza geri dönüş sağlıyor” dedi.

BAŞKAN AKAY TELEFONLA VATANDAŞLARI ARADI

Başkan Akay, kısa bir süre önce kurulan Seyhan İletişim Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Sistemin işleyişi hakkında görevlilerden bilgi alan Akay, sosyal medya kanalları ve 0 501 707 01 01 numaralı Whatsapp hattıüzerinden belediyeye ulaşıp talepte bulunan vatandaşları telefonla arayıp, görüştü. Taleplerinin ilgili birimlere yönlendirildiği bilgisini aktaran Başkan Akay, vatandaşların Ramazan ayını da kutladı.

HALK İLE BELEDİYE ARASINDA ANLIK İLETİŞİM AĞI KURULDU

SİM aracılığıyla halk  ile belediye arasında anlık iletişimin kurulduğunu dile getiren Başkan Akay, kısa süre önce kurulan ve henüz deneme çalışmalarının yapıldığı SİM’de bugüne dek vatandaşlardan gelen 4 bin 886 talebin yanıtlandığını belirtti.

VATANDAŞLAR TALEPLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRİLİYOR

Akay, “Vatandaşlarımızın sosyal medyadan gelen talepleri burada arkadaşlarımız değerlendiriyor, ilgili bölümlere aktarılarak, çözüm bulunmaya çalışılıyor. Sonrasında talepte bulunan kişilere de talepleriyle ilgili bilgi veriliyor” diye konuştu. 

HER MAHALLENİN HİZMET ÖNCELİĞİ SAPTANIYOR

Ayrıca, halktan SİM’e ulaşan talep ve beklentilerle ilgili bir veri tabanı oluşturularak hizmetler açısından eğilimler, öncelikler ve hassasiyetler de belirlenirken, veri tabanıüzerinde yapılan çalışmalarla her mahallenin hizmet konusundaki öncelikleri de saptanıyor.

HALKIN MEMNUNİYET DÜZEYİ DE ÖLÇÜLÜYOR

Müdürlüklerden gelen sorunların çözümlendiğine dair bilgiler doğrultusunda vatandaşlarla telefonla iletişim kurulup memnuniyet düzeyi ölçülerek işleyişin otokontrolü de yapılıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.