Turgutlu Belediye Başkanı Akın: "İhtiyaç Sahipleri ile Gönül Sofrasında Buluşalım"

Turgutlu Belediye Başkanı Akın: "İhtiyaç Sahipleri ile Gönül Sofrasında Buluşalım"

Paylaşma ve yardımlaşmanın ayı olan Ramazan ayında Turgutlu Belediyesi önemli bir yardım kampanyası hayata geçirdi.

Turgutlu Belediyesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım kampanyası başlattı. Ramazan ayı boyunca Aşevi ve Hayır Merkezi aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara iftar yemeği ve erzak paketi ulaştırmayı hedefleyen kampanya ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Çetin Akın, hayırseverlere seslenerek, "Gelin hep birlikte iyiliği çoğaltalım, ihtiyaç sahipleriyle gönül sofrasında buluşalım” dedi.

Hayırseverler ile ihtiyaç sahibi vatandaşları buluşturmayı amaçlayan yardım kampanyasında bir ay boyunca iftar yemeği ve erzak paketlerinin dağıtımı, Aşevi ve Hayır Merkezi aracılığıyla yapılacak. Bir kişilik iftar yemeğinin 20 TL, bir aile için erzak yardımı paketinin 110 TL olduğu kampanyada Turgutlu Belediyesi tarafından günlük 750 kişilik iftar yemeği dağıtılacak. 3000 adet erzak paketi de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hazırlandı. İhtiyaç sahiplerinin yardımlardan faydalanabilmesi için belediyeye gelerek başvuru yapması gerekecek. Yapılan başvurular sonrası belediye ekipleri tarafından tahkikat yapılarak yardımlar gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

BAŞKAN VE YARDIMCILARINDAN 300 KİŞİLİK İFTAR YEMEĞİ DESTEĞİ

Turgutlu Belediye BaşkanıÇetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan ise 300 kişilik iftar yemeği bağışında bulunarak kampanyaya ilk desteği verdi.

Yardım kampanyası hakkında açıklama yapan Turgutlu Belediye BaşkanıÇetin Akın, “Bu yıl iftar çadırında ve kalabalık sofralarda buluşamadığımız vatandaşlarımızla gönül bağı ile buluşuyoruz. Aşevi ve Hayır Merkezimiz aracığıyla başlattığımız yardım kampanyası ile ihtiyaç sahibi ailelerimiz ve vatandaşımızın iftar yemeklerini, erzak paketi ihtiyaçlarını hayırseverlerimizin destekleriyle karşılıyoruz. Sizler de kampanyamıza destek olmak, ihtiyaç sahipleri ile gönül sofralarında buluşmak isterseniz Aşevi ve Hayır Merkezimize banka hesaplarına yardımlarınızı ulaştırabilir, dilerseniz belediyemiz zemin katındaki veznelerimizden yardımlarınızı Aşevi hesaplarına yatırabilirsiniz. Biz de başkan yardımcılarımız ile birlikte 300 kişilik iftar yemeği bağışı yaparak yardım kampanyamıza ilk desteği veriyoruz. Turgutlu Belediyesi olarak da günlük 750 kişilik iftar yemeğini ve 3000 adet erzak paketini ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmak için hazırladık. Gelin hep birlikte iyiliği çoğaltalım, ihtiyaç sahipleriyle gönül sofrasında buluşalım” dedi.

 

Turgutlu Belediye Başkanı Akın: "İhityaç Sahipleriile Gönül Sofrasında Buluşalım"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.