Turgutlu Belediyesi’nin Gençlere Yönelik Ücretsiz Danışmanlık  Hizmeti

Turgutlu Belediyesi’nin Gençlere Yönelik Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti

Turgutlu Belediyesinin üniversite tercihi yapacak olan gençlere yönelik ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiği tercih merkezlerinden 1500 öğrenci faydalandı.

Turgutlu Belediyesinin üniversite tercihi yapacak olan gençlere yönelik ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiği tercih merkezlerinden 1500 öğrenci faydalandı.

İnsan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Turgutlu Belediyesi, bu yıl da üniversite adaylarını tercih döneminde yalnız bırakmadı. Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezi (TURBEM) ve İstanbul Aydın Üniversitesi iş birliğiyle Eski Belediye Binasında kurulan tercih merkezlerinden 1500 öğrenci ücretsiz danışmanlık hizmeti aldı. Üniversite adayları, iki noktada kurulan tercih merkezlerinde tercih uzmanlarının desteğiyle üniversite puanı, başarı sıralaması, üniversitelerin kontenjanları kriterlere göre tercihlerini yaptı.

 Belediye Başkanı Çetin Akın, “Kurduğumuz tercih merkezleriyle bütün bir sene boyunca yoğun bir şekilde üniversite sınavlarına hazırlanan gençlerimizin bu yıl da yanlarında olduk. Tercih merkezlerimizde üniversite hayali kuran ve bu hayali gerçekleştirmek adına çok emek harcayan gençlerimizin emeklerinin karşılığını en doğru şekilde alabilmeleri için tercih uzmanlarımızın katkılarıyla ücretsiz danışmanlık hizmeti verdik. Aydınlık yarınlarımızın teminatı ve umudu olan gençlerimize eğitim hayatları boyunca başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı