İsrail Askerlerinin Vurduğu Filistinli Hayatını Kaybetti

İsrail Askerlerinin Vurduğu Filistinli Hayatını Kaybetti

İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria’nın Nablus kentinde yakın mesafeden ateş açtığı bir Filistinli hayatını kaybetti.

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin, Nablus kentinin güneyindeki El-Huvvara beldesinde bir Filistinliye yakın mesafeden ateş açtığı belirtildi.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu’na (KAN) göre de İsrail askerleri, iki askeri bıçakladığı iddia edilen bir Filistinliye ateş açtı. Olayda iki İsrail askeri hafif yaralandı.

Olaya ilişkin sosyal medyada paylaşılan görüntüde ise bir İsrail askerinin kendisinden kaçmaya çalışan bir Filistinli ile itişip kakıştığı ve ardından askerin Filistinli gence sıfır mesafeden iki el ateş ettiği görülüyor.

AMBULANSIN YARALIYA ULAŞMASI ENGELLENDİ

Filistin Kızılayı’ndan yapılan yazılı açıklamada da İsrail ordusunun ambulansın yaralıya ulaşmasını engellediği belirtildi.

Açıklamada, “Huvvara beldesinde İsrail askerleri tarafından yakın mesafeden vurulan bir Filistinli için bölgede bulunan ambulansın olay mahalline ulaşması engellendi” ifadelerine yer verildi.