Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler Çevrimiçi Toplantıda Bir Araya Geliyor

Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler Çevrimiçi Toplantıda Bir Araya Geliyor

Güvenli Eğitim için Taban Komitesi Türkiye'deki destekçileri 14 Mart Pazar Günü Pandemi kontrol altına alınana kadar okullar ve hayati olmayan işyerleri kapatılsın! talebiyle bir araya geliyor. Online olarak yapılacak olan etkinliğe yurtdışında kurulan komitelerden de katılımcılar katılarak deneyimlerini aktaracaklar.

Birçok ülkedeki öğretmenler, öğrenciler ve veliler bir araya gelerek Güvenli Eğitim için Taban Komitesi kurdular. Bu uluslararası oluşumun Türkiye'deki destekçileri 14 Mart Pazar Günü Pandemi kontrol altına alınana kadar okullar ve hayati olmayan işyerleri kapatılsın! talebiyle bir araya geliyor. Online olarak yapılacak olan etkinliğe yurtdışında kurulan komitelerden de katılımcılar katılarak deneyimlerini aktaracaklar.

Güvenli Eğitim için Taban Komitesi'nin yaptığı açıklama şöyle:

"Hükümetin, muhalefet partilerinden veya sendikalardan hiçbir ciddi itiraz gelmeksizin uyguladığı okulları yüz yüze eğitime ve sınavlara açma politikası, daha önce olduğu gibi bir felakete yol açmadan önce ancak işçi sınıfının ve gençliğin bağımsız müdahalesiyle durdurulabilir. Bu, okulların açılmasını durdurmak üzere harekete geçmek demektir.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de okulların yüz yüze eğitime açılmasının tek bir amacı bulunuyor: ebeveynlerini şirketler için kâr yaratmak üzere işe gönderebilmek adına çocukları evlerinden çıkarmak.

Bizler, Türkiye’nin çeşitli illerinden öğretmenler, öğrenciler ve veliler olarak, pandemi kontrol altına alınmadan okulların yüz yüze eğitime ve sınavlara açılmasına karşı yaygın toplumsal muhalefeti birleştirip harekete geçirmek amacıyla bir Güvenli Eğitim İçin Taban Komitesi oluşturduk.

Çeşitli ülkelerden taban komitelerinin temsilcilerinin de konuşma yapacağı bu toplantıda, pandemi sırasında Türkiye’de ve dünya çapında okulların açılmasının nedenleri, sonuçları ve bu ölümcül politikaya karşı toplumsal muhalefetin nasıl harekete geçirilebileceği konularını tartışacağız.

Halk sağlığı açısından hayati önem taşıyan bu mücadeleyi genişletmek üzere toplantımıza katılın!"

14 Mart Pazar günü saat 17:00’da başlayacak olan toplantı, YouTube'tan canlı yayınlanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.