Çiğli'de Güvenlik Görevlilerinin Sorunu Çözüldü

Çiğli'de Güvenlik Görevlilerinin Sorunu Çözüldü

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, DİSK Genel-İş 8 No’lu Şube temsilcileriyle bir araya gelerek yıllardır taşeron firma bünyesinde düşük ücrete çalıştırılan ve TİS görüşmelerine 696 sayılı KHK dolayısıyla dahil edilemeyen 69 güvenlik görevlisinin mağduriyetini giderdi.

Pandemi şartlarından dolayı Akvaryum Kafe Restoran’da gerçekleştirilen görüşmeye Başkan Utku Gümrükçü, DİSK Genel-İş 8 No’lu Şube temsilcileri ve güvenlik görevlileri katılım gösterdi. Gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda imzalanan sözleşmeyle yıllardır taşeron firma bünyesinde çalıştırılan güvenlik görevlilerinin maaşlarında önemli iyileştirme gerçekleştirildi. İmzalanan sözleşme sonrası büyük mutluluk yaşayan KHK mağduru güvenlik görevlileri, yıllardır kronikleşen sorunlarınıçözdüğü için Başkan Gümrükçü’ye teşekkürlerini ilettiler. Görüşme sonrası Başkan Gümrükçü ve işçiler birlikte hatıra fotoğrafıçektirdi.  

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ: "EMEKÇİLERİMİZİN MUTLULUĞU ÖNCELİĞİMİZ"

Toplu İş Sözleşmelerinin emekçiler için bir güvence olduğunun altınıçizen Başkan Gümrükçü, “Göreve gelirken birlikte yol yürüyeceğimiz Belediye emekçilerimizi, yüksek enflasyona ezdirmeyeceğimizin sözünü vermiştik. Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerimizi de bu doğrultuda sürdürerek ülkemizin mevcut ekonomik şartlarında çok önemli sözleşmelere imza attık. Son olarak, Belediyemiz bünyesinde taşeron firma altında çalışan güvenlik görevlisi personelimizin yıllardır kronikleşmiş sorununu da ele alarak beklentileri doğrultusunda sonuca kavuşturduk. İş arkadaşlarımızın insanca ve hakça yaşam koşullarına sahip olması için üzerimize düşen görevi yerine getirmiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Hep birlikte kentimiz için çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi. 

DENİZ ŞAHİN GÜMÜŞTEKİN: "HAYIRLI OLSUN"

Gerçekleştirilen görüşmelerle ilgili açıklamalarda bulunan DİSK Genel-İş 8 No’lu Şube Başkanı Deniz Şahin Gümüştekin, “Kanun hükmünde kararnameler ile yapılan geçişlerde güvenlik görevlisi arkadaşlarımız Toplu İş Sözleşmesi’ne dahil olamamıştı. 6 aylık bir süreç sonucunda Başkan Utku Gümrükçü’nün de çabaları neticesinde güvenlik görevlilerimizin bu sorunu çözülmüş oldu. Bu süreçteki katkılarından dolayı Utku Başkanımıza ve sendika temsilcilerimize teşekkür ediyor, güvenlik görevlisi arkadaşlarımıza da hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.