“Demirören Aldığı Kredi İle Sarayın Emrine Girdi”

“Demirören Aldığı Kredi İle Sarayın Emrine Girdi”

Ziraat Bankası’nın çiftçiye uygun koşullarda kredi vermesi gerekirken iktidar partisinin bir merkez medya kuruluşunu yandaşlaştırmak için nasıl kullanıldığını tartışmaya açan grup önerisi üzerine konuştuklarını vurgulayan Özgür Özel, “Türkiye’deki bütün çiftçilerin iki eli yakanızdadır” dedi.

Demirören Grubu'nun Ziraat Bankası'ndan aldığı ve ödemediği krediye ilişkin konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Demirören aldığı kredi ile ceviz ağacı mı dikti, kiraz ağacı mı dikti? Demirören aldığı kredi ile bir kuruluşu yandaşlaştırdı, iktidarın ve sarayın emrine girdi. Karşılığında da aldığı paranın ödenmemesine göz yumuluyor” dedi.

ozel1616655.jpg

SULANDIRIYORLAR

TBMM Genel Kurulu'nda Demirören Grubu'nun Ziraat Bankası'ndan aldığı ve ödemediği krediden bahseden Özgür Özel, “Ziraat Bankası'nın Demirören Grubu'na verdiği ve geri alamadığı 750 milyon dolardan bahsederken, bir kez buraya tarımla ilgili bir milletvekilinin çıkarılması bile AK Parti Grubu'nun meseleyi nasıl çarpıtmaya ve sulandırmaya çalıştığının ispatıdır” diye konuştu.

Çiftçilerin iki eli yakanızda

Ziraat Bankası'nın çiftçiye uygun koşullarda kredi vermesi gerekirken iktidar partisinin bir merkez medya kuruluşunu yandaşlaştırmak için nasıl kullanıldığını tartışmaya açan grup önerisi üzerine konuştuklarını vurgulayan Özgür Özel, “Türkiye'deki bütün çiftçilerin iki eli yakanızdadır” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.