Perakende Satış Hacmi Yıllık Yüzde 4,6 Arttı

Perakende Satış Hacmi Yıllık Yüzde 4,6 Arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, perakende satış hacmi yıllık yüzde 4,6 artarken, cirolar yıllık yüzde 21, aylık ise yüzde 4,5 oranında yükseldi.

TÜİK perakende satış endekslerini açıkladı. Buna göre, sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2021 yılışubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,6 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 8,1, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 4,0, otomotiv yakıtı satışları yüzde 0,8 yükseldi.

PERAKENDE SATIŞ HACMİ AYLIK YÜZDE 3,4 ARTTI

Sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2021 yılıŞubat ayında bir önceki aya göre yüzde 3,4 arttı. Aynı ayda gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 5,4, otomotiv yakıtı satışları yüzde 3,8 artarken, gıda, içecek ve tütün satışları ise aynı seviyede kaldı.

CİRODAKİ YILLIK ARTIŞ YÜZDE 21,0, AYLIK ARTIŞ YÜZDE 4,5 OLDU

Cari fiyatlarla perakende ciro, şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 21,0 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışlarındaki artış yüzde 26,3, gıda dışı satışlarında (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 22,7, otomotiv yakıtı satışlarında ise yüzde 5,9 oldu.

Cari fiyatlarla perakende ciro şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 4,5 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 1,4, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 5,9, otomotiv yakıtı satışları yüzde 6,3 artış kaydetti.

Perakende Satış Hacmi Yıllık Yüzde 4,6 Arttı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.