AKP'li Belediyenin Bitmeyen İnşaatı Yılan Hikayesine Döndü

AKP'li Belediyenin Bitmeyen İnşaatı Yılan Hikayesine Döndü

AKP’li Pendik Belediyesi’nin, geçen yıl bitmesi gereken ancak yarım kalan “Kaynarca Spor Kompleksi” inşaatını tamamlamak için açtığı ihaleye teklif veren müteahhit çıkmadı. Belediye, inşaatın tamamlanması için gelecek ay yeni bir ihale daha yapacak.

Pendik Belediyesi, 2019 belediye seçimlerinden 5 ay önce ihale ettiği spor kompleksi inşaatı için 3. kez ihale düzenleyecek. 13 Kasım 2018 tarihinde düzenlenen ihaleyi, 17 milyon 300 bin TL’ye üstlenen müteahhit firma işi yarım bıraktı.

İlk ihale şartnamesine göre, spor kompleksi inşaatının geçen yıl ağustos ayında tamamlanması gerekiyordu. Bitirilmesi gereken tarihin üzerinden bir yıl geçmesine karşın tamamlanmayan inşaat için Pendik Belediyesi, 13 Temmuz 2021 tarihinde ikinci bir ihale açtı. “Kaynarca Mahallesi 11378 Ada 1 Parselde Spor Kompleksi Yapım İşi İkmal(Tamamlama, bitirme) ihalesine” teklif veren müteahhit çıkmadı. İhaleyi iptal eden Belediye üçüncü bir ihale daha açtı. 3. İhale 1 Kasım 2021 tarihinde yapılacak.

Pendik Belediyesi’nin 4 katlı olarak planladığı spor kompleksinin ilk ihalesini Demirbaş İnşaat Taahhüt San. Ve Tic. Ltd. Şirketi, 17 milyon 300 bin TL’ye üstlenmişti. Belediye ile 7 Aralık 2018 tarihinde sözleşme imzalayan firma, kompleks inşaatını 3 Ağustos 2020 tarihinde bitirecekti.

Ancak sözleşme imzalandığında firmanın sahibi olan Mehmet Salih Demirbaş şirketi, ihaleyi aldıktan yaklaşık 10 ay sonra bir başkasına sattı. M. Salih Demirbaş, 1994 yılında İstanbul’da kurulan firmanın merkezini, ihaleden 4 ay önce Ankara’ya taşıdı. İhaleyi aldıktan 10 ay sonra da bir başkasına devretti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.