Bakanlıktan 'Parti Devleti' Denilecek Skandal Açıklama! TBMM Yerine AKP Grubuna Duyuruldu

Bakanlıktan 'Parti Devleti' Denilecek Skandal Açıklama! TBMM Yerine AKP Grubuna Duyuruldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı, kamu arazisi üstüne kurulan turizm tesislerinin mali yükümlülüklerinin ertelenmesi için çalışma başlatıldığını ve sadece “AKP Grubu ile “paylaşıldığını” duyurdu. Yurttaşlar ‘parti devleti’ diyerek tepkilerini gösterdi.

Koronavirüs (Covid-19) pandemisinin olumsuz etkilediği turizm sektörüne yönelik yeni destek düzenlemesi kapsamında, Hazine arazisi üstüne kurulan turizm tesislerinin 2021 yılında kamuya yapacağı ödemelerin ertelenmesi için çalışma başlatıldı.

Turizm Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, çalışmanın “AKP grubu ve milletvekilleri ile paylaşıldığı” belirtildi.

Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Kanunları uyarınca ilgili bakanlıklar tarafından üzerinde turizm tesisleri yapılmak üzere adlarına kamu arazisi tahsis edilen Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli yatırımcılar ve işletmecilerin; kira kesin izini kesin tahsis, irtifak hakkı, kullanma izni, yaralanma, ilave yararlanma bedelleri ve hasılat paylarının ertelenmesi için çalışma başlatılmış olup, AKP Grubu ve Sayın Milletvekilleri ile paylaşılmıştır.”

TEPKİ YAĞDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıklamasının ardından yurttaşlar sosyal medyada tepki gösterdi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “Siz AKP Devleti’nin Bakanlığı mısınız?” dedi.

Yurttaşlardan biri, “Milletin meclisi ile neden paylaşmıyorsunuz? AKP devlet mi? Hatırlatalım siz T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığısınız. Bu sebeple milletin meclisine sunun bu talebinizi. Esnaflara 750 ile 1000 TL arası yardımlar yapın. Kendinize de milyonları akıtın. Hak yemeye devam edin” açıklamasında bulundu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.