Başkan Taşdelen Tevekküller Caddesinde: "Vatandaşlarımız Evlerine Dönebilir"

Başkan Taşdelen Tevekküller Caddesinde: "Vatandaşlarımız Evlerine Dönebilir"

Çankaya’da yakınındaki inşaat nedeniyle hafif hasar oluşan bina ile ilgili açıklama yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Vatandaşlarımız evlerine geri dönebilirler. Aldığımız rapor da kendi tetkiklerimiz de zaten bir sıkıntı olmadığını gösteriyor” dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çamlıtepe Mahallesi Tevekküller Caddesi’nde devam eden inşaat çalışmasından dolayı Şehit Coşkun Sokak’ta bir binada hasar oluşması ile ilgili açıklama yaptı. Zemin, kiriş ve kolonlarda sorun olmadığını söyleyen Taşdelen, önceki hafta bölgeye yakın noktadaki Açelya Apartmanı'nın temelindeki kayma nedeniyle yıkıldığını hatırlatarak, “Yurttaşlarımızın da yaşanan olaylardan sonra tedirginliklerine hak vermek gerekiyor” dedi

Bölgeye giderek incelemelerde bulunan Taşdelen, teknik incelemelerin yapıldığını herhangi bir kayma veya riskli durumun bulunmadığını, ancak apartman sakinlerinin tedirgin olmasını anlayışla karşılamak gerektiğini belirtti. Taşdelen ODTÜ’den gelen öğretim üyelerinin de incelemelerde bulunduğunu binanın zemininde, kiriş ve kolonlarında herhangi bir bozulma yaşanmadığını söyledi.

Başkan Taşdelen, şunları söyledi:

“ TEMEL ETKİLENMEDİ: Perde betonun hızlı bir şekilde imalatını takip ediyoruz. Dün akşam yağmur oluğunun olduğu yerde üst tabakada temeli etkilemeyen bir noktada ufak bir gelme oldu. İşte bu da bizim bu süreci ne kadar tedbirli yönettiğimizi gösterdi. Şu anda imalat devam ediyor çok hızlı bir şekilde temelin ve perde betonun yapımı sürecek. Bir risk yok, ama geçen hafta yaşanan olaydan sonra, o da bulunduğumuz noktaya yakın bir nokta, yurttaşlarımızın da artık tedirgin olmasını da anlamak gerekiyor. Dün akşam arkadaşlar gerekli çalışmaları bu inşaat devam ederken, ufak bir gelme noktasında vatandaşlarımız tedirgin oldular. Biz de zaten işin başındayız burada. Kontrollü bir şekilde imalata devam ediliyor. Bir sıkıntı yok. Ama yurttaşlarımızın da yaşanan olaylardan sonra tedirginliklerine hak vermek gerekiyor.

EN UFAK BİR SIKINTI YOK: Burası kaya zemin, bir sıkıntı yok. Üst taraftan gelen bir noktada yaşanmış. Ama dediğim gibi bu hiçbir şekilde ne etrafındaki binaların temelini etkiliyor ne temelde kayma var ne binada kayma var ne kolon kirişte bir sıkıntı var.  Yani en ufak bir sıkıntı yok. Ama dediğim gibi biz de müteahhit arkadaşa 12 Nisan’da tebligat yapıp hızlı bir şekilde imalatını istemişiz. Artık gördüğünüz gibi belediye olarak da işin resmen başına gelip imalatı bir fiil yaptırıyoruz. Çankaya'mızda tedbirler bundan sonra böyle uygulanacak. 

EVLERİNE DÖNEBİLİRLER: Tabii burada hocalarımız da var. Vatandaşlarımız evlerine geri dönebilirler. Ama dediğim gibi geçen hafta yaşanan olaydan sonra vatandaşlarımız tedirgin oluyorlar. Onlara da hak veriyoruz. İsteyenleri biz misafir edeceğiz. Ama aldığımız rapor da kendi tetkiklerimiz de zaten bir sıkıntı olmadığını gösteriyor. Hemen yan binada şu an oturuluyor. Arka binada da herhangi bir sıkıntı yok. Dediğim gibi bu tespitler yapıldı ama vatandaşlarımızın da evinin önünde bir inşaat yapılıyor ve o noktada tedirginliğini de anlamamız gerekiyor.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.