CHP’den Gölbaşı’na Çıkarma

Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi, Parti Meclisi Üyeleri Semra Dinçer ve Aylin Yaman, Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Ankara milletvekilleri Levent Gök, Gamze Taşçıer, Ali Haydar Hakverdi, İl Delegesi Esra Özdemir, İl Disiplin Kurulu Üyesi Bayram Duman ve Gölbaşı İlçe Başkanı Engin Eren gün boyunca esnaf ve vatandaşların yanında oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi, Parti Meclisi Üyeleri Semra Dinçer ve Aylin Yaman, Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Ankara milletvekilleri Levent Gök, Gamze Taşçıer, Ali Haydar Hakverdi, İl Delegesi Esra Özdemir ve İl Disiplin Kurulu Üyesi Bayram Duman, Meclis Üyeleri Hüseyin Çakmak, Sinan Acar, Özgür Ökmen, Fikret Bahadan, Ercan Şimşek ve Gölbaşı İlçe Başkanı Engin Eren ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri gün boyunca esnaf ve vatandaşların yanında oldu.

3-002.jpg

CHP heyeti ilk olarak Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nı ziyaret etti.

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Engin Eren, ziyaretlerinin amacının ilçe esnafının yaşadığı sorunları ilk ağızdan öğrenmek ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM Grup toplantısında açıkladığı 17 maddelik önlem paketi ile ilgili bilgi vermek olduğunu söyledi.

Engin Eren CHP’nin her zaman esnafın yanında olduğunu ve sorunları dinlediğini belirtirken, iktidarın ise sadece dayatma ile ülkeyi yönettiğini ifade etti.

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı da, CHP’nin Gölbaşı İlçesi’ne büyük önem verdiğini ve bu ziyareti gerçekleştirdiğini kaydetti. 

Oda Başkanı’ndan sorunlarla bilgi alan heyette bulunan Ankara milletvekili Levent Gök, esnaf için bir bakanlık inşa edilmesi gerektiğini, sicil affının çıkması, alınan kredileri esnafın ödeyeceği tarzda taksitlendirilmesi ve kredilerden faiz alınmaması gerektiğini söyledi.

Pandemi nedeniyle iyice zora giren esnafın durumunu düzeltebilmek için stopajın kaldırılması, AVM'lerin en azından haftada bir gün kapanması gerektiğini ifade eden Levent Gök, esnafın SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesini de dile getirdi.

CHP Ankara milletvekili Gamze Taşçıer de, esnafa yazılan cezaları eleştirdi ve esnafın zorla devlete borç verir hale getirilmemesi gerektiğini vurguladı.

Taşçıer, gerekli hijyen ve sağlık koşullarının sağlanması şartıyla kahvehanelerde taş ve kağıt oyunlarının oynanmasına izin verilmesi gerektiğini, kısa çalışma ödeneğinden esnafın yanında çalışanların da yararlanması gerektiğini belirterek; “Kamu kuruluşlarına ait iş yerlerinde çalışan esnaftan, en azından dükkanın kapalı olduğu dönemde kira alınmamalı.” diye konuştu.

CHP Ankara milletvekili Ali Haydar Hakverdi de, ertelenen vergi primleri ve stopajın, Ekim, Kasım, Aralık aylarında çift ödemeye dönüştürülmesi gerektiğini kaydetti.

Hakverdi : “İcra işlemleri, esnaf nefes alıncaya kadar durdurulmalı. Kantinci esnafının ayakta kalması için bir yıl süreyle devlet, okul kantinlerinden kira almamalı. Servis işletmecilerinden ihale için alınan teminat mektupları iade edilmeli. 6 milyon sokak esnafının kayıt dışı çalışmasının önüne geçilmeli. Pandemi boyunca zarara uğrayan esnafa kira desteği verilmeli.” dedi.

Heyet Gölbaşı’nda daha sonra sırasıyla Gölbaşı Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı, taksi duraklarını ve ilçe merkezindeki esnafı ziyaret etti.

Pazar yerine de giden CHP heyeti hem esnaf hem de vatandaşlara yaşanan sorunların çözümüyle ilgili CHP’nin öneri ve çabalarını dile getirdi.

Ardından Gölbaşı Karaali köyü meydanında vatandaşlarla bir araya gelen heyet burada da yüzlerce vatandaşın dertlerini dinledi.

Karaali Merkez Mahallesi muhtarı Kadir Dindar ve Yazlık Mahallesi muhtarı İrfan Erdem, CHP heyetine sorunlarla ilgili hazırladıkları dosyaları sunarak çözüm için yardım talebinde bulundular.

CHP heyeti daha sonra Karagedik Köyü’ne gitti.

Burada Karagedik Aydın Mahallesi muhtarı Fevzi Yüksek ve Ercan Mahallesi muhtarı Recep Sümer’den bilgi aldı.

1-002.jpg2-002.jpg6-001.jpgwhatsapp-image-2020-11-21-at-19-30-35.jpegimg20201121145717.jpgimg20201121153902.jpg9.jpg5-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum