CHP'li Başarır: O Günün Başbakanı Sokaktaydı Ama Bugünün Cumhurbaşkanı Sarayda

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, seçim bölgesi olan Mersin’in Mezitli İlçesi’ndeki bir esnafın kendi iş yerine pankart asmasının engellemesini ve ardından esnafın gözaltına alınmasını sert bir dille eleştirdi.

Mersin’de bir esnafın, kendi iş yerine, kendi dükkanına, her yerde adaletsizlik, her yerde işsizlik, her yerde sefalet yazılı pankartını astıktan sonra pankartların 3 polis tarafından zorla indirildiğini ifade eden CHP’li Başarır, “Neden, ne hakla, pankartı indiriyorsunuz? Aynı esnaf boş olan kasasını sokağa attı ve o esnafı dün gözaltına aldılar. Savcılık tutuklama talebiyle sulh ceza mahkemesine sevk etti. Sulh Ceza Mahkemesi ise Cuma günleri haftada bir gün imzayla zar zor serbest bıraktı. Bu adam ne yaptı?” dedi.

BENCE, PAZARCI TEZGAHINDAKİ DOMATESİ BİLE ATAR

f283f28d-e595-4d64-b55c-6ed4d36608cd.jpg

AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un dünkü sözlerine de atıfta bulunan CHP’li Başarır, “Numan Bey, ben 2000’li yılları hatırlıyorum, Ecevit’e yazar kasa fırlatıldı diyor. Hadi bakalım, Cumhurbaşkanı çıksın sokağa. Sadece ona yazar kasa mı fırlatılır? Vallahi bence pazarcı tezgahındaki domatesi bile atar. O günün Türkiye’sinde Başbakanlık binasına giriş çıkışlarda insanlar başbakanı görüp temas edebiliyordu.

Bugün Cumhurbaşkanını saraya girip çıkarken görebilen bir tek yurttaş var mı? Bugün Cumhurbaşkanına yüzlerce konvoy, binlerce koruma arasında bir temasta bulunup derdini anlatabilecek tek bir yurttaş var mı? O günün başbakanı sokaktaydı ama bugünün cumhurbaşkanı sarayda.

3764a9a5-89ab-4388-a74f-9492ba4679a3.jpg

Aradaki fark bu Numan Bey. Numan Kurtulmuş, yüreğin varsa, cesaretin varsa 2002 ile bugünü kıyaslayacaksan gel bakalım Mersin’e gidelim, sokakta beraber yürüyelim, esnafı, işçiyi ve pazarcıyı sokakta görelim. Ülkenin geldiği noktaya bakın. Adalet, işsizlik, sefalet diyen esnafı, kendi işyerine astığı pankarttan dolayı gözaltına alıyorsunuz. Türkiye bu baskı ortamını hak etmiyor ve Türkiye özgürlük istiyor. Türkiye’yi getirdiğiniz hal bu işte” sözlerini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.