Deprem Komisyonu Elazığ'da... CHP’li Gürsel Erol, AKP'li Vekile "babanızın Hayrına Mı Yapıyorsunuz" Diye İtiraz Etti

Deprem Komisyonu Elazığ'da... CHP’li Gürsel Erol, AKP'li Vekile "babanızın Hayrına Mı Yapıyorsunuz" Diye İtiraz Etti

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu’nun Elazığ Abdullahpaşa Mahallesi'nde yapımı tamamlanan deprem konutlarını ziyaret ettiği sırada CHP Milletvekili Gürsel Erol ile AKP İstanbul Milletvekili Abdullah Güler arasında tartışma çıktı.

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu’nun Elazığ Abdullahpaşa Mahallesi'nde yapımı tamamlanan deprem konutlarını ziyaret ettiği sırada CHP Milletvekili Gürsel Erol ile AKP İstanbul Milletvekili Abdullah Güler arasında tartışma çıktı. Gürsel Erol, vatandaşların yıkılan evlerinin yerine yapılan konutların küçük olduğunu söylemesine Abdullah Güler “Maliyet, maliyet” diye itiraz etti. Bunun üzerine Gürsel Erol, “Maliyetse maliyet, babanızın hayrına mı yapıyorsunuz” dedi.

TBMM'de temsil edilen beş siyasi partinin ortak önergesiyle kurulan Deprem Araştırma Komisyonu üyeleri Elazığ'da çalışmalarını sürdürüyor. Heyet bugünkü ziyaretleri kapsamında Sürsürü ve Abdullahpaşa Mahallesi'nde yapımı devam eden deprem konutlarını inceledi. Heyet, Abdullahpaşa Mahallesi'nde konutları incelediği sırada mağdur olduklarını ifade eden vatandaşlar sorunlarının dinlenilmesini istedi.

Gürsel Erol, vatandaşların taleplerinin dikkate alınmadığını belirterek müdahale edince AKP’li Abdullah Güler ile arasında tartışma çıktı. CHP Milletvekili Gürsel Erol, vatandaşların yıkılan evlerinin yerine yapılan deprem konutlarının küçük olduğunu bundan dolayı vatandaşların mağduriyet yaşadıklarını söyledi. Erol, “Vatandaş yıllardır verdiği emeğini kaybediyor. Burada hak kaybı var. Devlet burada vatandaşlar için yaptırdığı konutları 25-30 metrekare daha büyük yapsaydı vatandaşlar mağdur olmayacaktı. Neticede bu konutları devlet yapıyor” dedi. AKP’li Abdullah Güler ise “Maliyet, maliyet” diye karşı çıkınca; Gürsel Erol, “Maliyetse maliyet, babanızın hayrına mı yapıyorsunuz” karşığılını verdi.

Diğer vekillerin araya girmesiyle tartışma sone ererken, Deprem Komisyonu heyeti daha sonra Aşağı Demirtaş Geçici Barınma Merkezi Konteyner Kent’te depremzedeler ile bir araya geldi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.