Diyanet Medya İmparatoru Oldu

Diyanet Medya İmparatoru Oldu

Son dönemdeki çıkışlarıyla AKP’nin siyasi figürü haline dönüşen, lüks araba düşkünü Ali Erbaş’ın başında olduğu Diyanet İşleri Başkanlığı 30 yeni personel alımı için harekete geçti.

Laikliği hedef alan açıklamaları, dev bütçesi ve bütçe harcamalarıyla tartışılan Diyanet İşleri Başkanlığı, 30 yeni personel alımı için harekete geçti. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın açıklamaları, yürütülen faaliyetleri ile iktidarın propaganda aparatına dönüşen kurumun Resmi Gazete’de yayımlanan ilanında, başvuran 90 kişinin mülakata alınacağı belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatı’nda görevlendirilecek kişilerin arasında prodüktör, yönetmen ve spikerlerin olacağı bildirildi.

DİYANET SEKİZ PRODÜKTÖR ALACAK

Diyanet, kameraman, prodüktör, spiker, montajcı, yönetmen, ses kayıtçı ve ışıkçı alacak. Personel alım ilanına KPSS 2020’den en az 60 puana sahip olanlar başvurabilecek. Sunuculuk ve spikerliğe başvurmak isteyenlere MEB onaylı 80 saatlik sunuculuk ve spikerlik kursu şartı koşuldu.

İlana 24 Eylül’e kadar başvurulabilecek. Ön başvuru için ise adres, il ya da ilçe müftülükleri olacak. İlana başvuran aday sayısının üç katı kadar aday, sözlü sınava çağrılacak. Sözlü sınavda 70 puanlık, “Mesleki beceri”, 15 puanlık, Genel kültür ve bilimsel teknolojik gelişmelere açıklık”, 15 puanlık, “İfade, muhakeme gücü, temsil ve ikna yeteneği” incelenecek.

PROGRAMLARA 1 MİLYON TL

Kadrosuna prodüktör, yönetmen ve kameraman katmak için harekete geçen Diyanet, Ramazan ayında Dolmabahçe Camii önüne bağlanan tekneden yaptığı, “İftarı Beklerken” canlı yayını için 485 bin TL harcadı. Ayasofya’dan yapılan, “Sahur Bereketi” adlı programın canlı yayın ihalesinin maliyeti ise 635 bin TL oldu.

Öte yandan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün, siyasal figür haline dönen Erbaş’ın Diyarbakır’da katıldığı bir programda telefonla arayarak yurttaşlara hitap etti. Başkanlığı üzerinde ‘spekülatif olayların’ cereyan ettiğini iddia eden Erdoğan, "Tabii ki bu olaylar beni de ciddi manada üzüyor. Fakat sizlerin birlik, beraberlik, dayanışma, kardeşlik içerisinde duruşunuz inanıyorum ki o grupların, arzuları istikametinde devamına inşallah fırsat vermeyecektir" dedi.

Ali Erbaş ise toplantıda yaptığı konuşmada, "Bir asırdır coğrafyamızda uygulanan fitne ve kurdukları kirli senaryolar tutmadı" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.