Fatih Altaylı'dan Mevlüt Çavuşoğlu'na Sert Eleştiri: Boş Yapmayın

Fatih Altaylı'dan Mevlüt Çavuşoğlu'na Sert Eleştiri: Boş Yapmayın

Habertürk yazarı Fatih altaylı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun "Turistlerin görebileceği herkes aşılanacak" sözlerini köşesine taşıdı.

Altaylı, "Sonunda ailece karar verdik. Bir Arap ülkesinde ev alacağız ve orada vatandaşlık kazanacağız. O zaman ülkemizde rahatça tatil yapar istediğimiz yere gideriz." ifadelerini kullandı.

Altaylı'nın bugünkü yazısından ilgili bölüm şöyle:

Dışişleri Bakanı’nın söylediklerini duyunca ödüm patladı.

Heyecanla beklediğimiz yaz bize zehir olacaktı.

Bütün bir kışı kurallara uyarak evde kapalı geçirmiştik.

Heyecanla yasakların kaldırılacağı, sokağa rahatça çıkabileceğimiz, bir lokantaya gidebileceğimiz, güzel deniz kıyısı bir otelde ailece birkaç gün tatil yapabileceğimiz günleri bekliyorduk.

Mümkün olmayacak anlaşılan. En azından ailenin benim dışımdaki fertleri için böyle bir şey söz konusu değil. Eşim ve kızım aşılı olmadığı için evden çıkamayacaklar.

Ve tabii daha milyonlarca vatandaşımız. Hadi gel sıkı ise çık. Dışişleri Bakanımız Türkiye’ye turist yollayacak ülkelere söz verdi. “Turistlerle karşılaşacak herkes aşılanmış olacak merak etmeyin” diye. Bizim oturduğumuz bölge yılın neredeyse 365 günü turist dolu. Arap yarımadasındaki ülkelerden gelen turistler genelde. Evden çıktığımız anda bu turistlerle burun buruna geliyoruz.

Bırakın sokağa çıkmayı apartmanın asansörüne bile binemez eşim ve kızım çünkü orda bile bu turistler var. Keza bölgede gidebileceğimiz tüm lokantalarda da büyük bölümü Arap, aralarında tek tük Rus ve Batı Avrupalı turistler de oluyor.

Bize lokantaların kapısı da kapandı mı böylelikle...

Bütün yaz eve kapalı geçmez diye bir otele gitmeye kalkışsak iş yine zor. De ki, gece yarısı sokakta ve binada turist yokken evden çıktık. Turistlerle karşılaştırılmamak için uçağa da alınmayacağımıza göre mecburen otomobille bir tatil bölgesine doğru yola çıktık. Yine mümkün değil.

Ege ve Akdeniz bölgesinde tek bir otele bile gidemeyiz.

Çünkü aşısız eşim ve kızım bir otele girmeye çalışırken bir turistle karşılaşıp, ülkemizi zor duruma düşürebilirler ve birileri bizi CİMER’e şikayet ederse Allah korusun Hıyanet-i Vataniyye’den yargılanırız. Tatile gitmek için bir karavan alsak yine işimiz zor. Denize girecek doğru düzgün bir halk plajı zaten yok. Bulsan bile orada da turist var.

Yani anlayacağınız bu ülkede Türk olarak işimiz zor. Sonunda ailece karar verdik. Bir Arap ülkesinde ev alacağız ve orada vatandaşlık kazanacağız. O zaman ülkemizde rahatça tatil yapar istediğimiz yere gideriz. Yoksa Türkiye’de Türk olarak yaşamak kolay değil. 

Merak ettiğim ise şu. Vatandaşlarınızı daha ne kadar aşağılayacaksınız. “Ben onu kast etmedim” falan da demeyin şimdi. Ya neyi kast ettiyseniz baştan onu söyleyin. Ya da susun. Moda tabiriyle, “Boş yapmayın”.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.