İçişleri Bakanlığı'ndan MHP'li Belediye Başkanı'na Soruşturma

İçişleri Bakanlığı'ndan MHP'li Belediye Başkanı'na Soruşturma

İskilip'in MHP’li Belediye Başkanı Ali Sülük hakkında 5 MHP’li 4 AK Partili toplam 9 belediye meclis üyesinin yolsuzluk ve usulsüzlük yaptığı iddiası ile suç duyurusu sonrası İçişleri bakanlığı müfettişleri İskilip belediyesinde inceleme başlattı.

Yeniçağ'da yer alan habere göre; Çorum'un İskilip ilçesinin MHP’li Belediye Başkanı Ali Sülük hakkında yapılan suç duyurusu sonrası İçişleri bakanlığı müfettişleri İskilip belediyesinde inceleme başlattı.

Dokuz belediye meclis üyesinin imzası ile yapılan suç duyurusunda, belediyede yapılan iş ve işlemler ile belediyeye bağlı işletmeler olan mezbahane, marangozhane, düğün salonu, tamirhane gibi birimlerde yapılan işlerle ilgili olarak, çok ciddi yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarının mevcut olduğu ileri sürülmüştü.

MHP’li ve AK Partili belediye meclis üyelerinin İskilip Cumhuriyet Savcılığına yaptığı suç duyurusunda, "Gerek görev yaptığımız belediyemiz üyeliği sorumluluğumuz kapsamında, gerekse memleket ve millet sevdamız bakımından vicdan rahatsızlığımızın etkisi ile varsa usulsüzlük ve yolsuzluk i iş ve işlemlerle ilgili gerekli araştırma ve inceleme yapılmasını talep ediyoruz. Bu nedenle, İçişleri Bakanlığı'na bunların bildirilmesi, sorumluların cezalandırılması bakımından suç duyurusunda bulunma gereksinimi doğmuştur. İskilip belediyesi dahilindeki tüm işletme ve bağlı kuruluşlar ile belediyenin yaptığı iş ve işlemlerde ki, her türlü usulsüzlük ve yolsuzluk iddialarının gerçeklik durumunun ortaya çıkması ve bu kapsamda suçu veya ihmali bulunan ilgili ve sorumluların cezalandırılması ile İçişleri bakanlığınca müfettiş görevlendirilerek inceleme yapılması adına suç duyurusunda bulunuyoruz" denilmişti.

YAPILAN DÜĞÜN SAYISI 27, RESMİ EVRAKTA GÖSTERİLEN SAYI 15

MHP’li ve AK Partili belediye meclis üyelerin belediye başkanı Ali Sülük hakkında usulsüzlük yapıldığı iddialarının biride İskilip belediyesine ait düğün salonunda yapılan düğünlerle ilgili.

İskilip Emniyet Müdürlüğü kayıtlarında 2020 yılında belediye düğün salonunda 27 düğün yapıldığı ifadesi yer alırken, İskilip belediyesi kayıtlarında bu sayı 15 olarak gösterilmiş olması.

Belirli bir ücret karşılığı yapılan bu düğün sayılarında arada 12 fark bulunuyor. Suç duyurusunda bulunan MHP’li ve AK Partili belediye meclis üyeleri 12 düğünden elde edilen gelirin kayıtlara geçmediğini öne sürüyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.