İstanbul'da 3,5 Ton Uyuşturucu Ele Geçirildi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun duyurduğu 3 ton 533 kilogram metamfetamin ele geçirilen operasyonun detaylarını açıkladı.

Buna göre; 16-21 Kasım 2022 tarihleri arasında Esenyurt, Büyükçekmece, Kadıköy, Pendik ve Ümraniye'de düzenlediği operasyonlarda 131 kilo 785 gram metamfetamin ele geçiren narkotik polisi, dün akşam Beylikdüzü'nde 2 adres ve 2 araca eş zamanlı baskın yaptı. Bu baskınlarda da 1 ton 746 kilo likit, 1 ton 656 kilo kristal olmak üzere toplam 3 ton 402 kilo metamfetamin yakalandı. Söz konusu uyuşturucunun, Türkiye’de tek seferde ele geçirilen en yüksek miktarda metamfetamin olduğu belirtildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün sabah saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul Emniyeti’nin, 6 aylık takibin ardından 3,5 ton uyuşturucu ele geçirdiğini duyurmuştu. Operasyonlarda gözaltına alınan 12 kişinin tutuklandığını, 10 kişi hakkındaki adli işlemlerin sürdüğünü belirten Soylu, İstanbul Emniyeti'ni tebrik etmişti.

6 AY TEKNİK VE FİZİKİ TAKİP YAPILDI

Ele geçirilen uyuşturucu madde ve diğer malzemeler, Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde sergilendi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü de konuyla ilgili bugün yazılı bir açıklama yaptı. Buna göre; Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen 6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından, 16-21 Kasım 2022 tarihleri arasında Esenyurt, Büyükçekmece, Kadıköy, Pendik ve Ümraniye'de operasyon düzenledi. Operasyonlarda 131 kilo 785 gram metamfetamin ele geçirildi. Polis, 12 şüpheliyi gözaltına aldı. Yakalanan 12 şüpheli, adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"TÜRKİYE’DE TEK SEFERDE YAPILAN EN YÜKSEK MİKTARDA METAMFETAMİN YAKALAMASI"

Yurt dışından sıvı olarak getirilen metamfetaminin İstanbul’da katılaştırılarak piyasaya sürüldüğünü belirleyen polis, dün akşam da Beylikdüzü'nde 2 adres ve 2 araca eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, ülkeye yasa dışı yollarla getirilen 1 ton 746 kilo likit ve 1 ton 656 kilo kristal olmak üzere toplam 3 ton 402 kilo metamfetamin daha ele geçirildi. 10 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Emniyetten yapılan açıklamada, operasyonda ele geçirilen uyuşturucunun, Türkiye’de tek seferde yapılan en yüksek miktarda metamfetamin yakalaması olduğu belirtildi.

3 TON 533 KİLO METAMFETAMİN İLE DİĞER SUÇ UNSURLARI SERGİLENDİ

İstanbul Emniyeti'nin 16-21 Kasım tarihleri ile dün düzenlediği operasyonlarda ele geçirilen 3 ton 533 kilogram 785 gram metamfetamin ile diğer suç unsurları, Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde sergilendi. Gözaltına alınan toplam 22 kişiden 12'si tutuklanırken 10 kişinin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Kaynak:Haber Kaynağı