İzmir Büyükşehir'den Tıp Bayramına Özel "Anıt Duvar"

İzmir Büyükşehir'den Tıp Bayramına Özel "Anıt Duvar"

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki Eşrefpaşa Hastanesi'nin duvarlarına koronavirüse kurban verilen sağlık çalışanlarının isimlerini nakşettirdi. Başkan Tunç Soyer ise 14 Mart Tıp Bayramı öncesinde açılışı gerçekleştirilen bu duvarın hazırlanma sürecini içeren bir video paylaşıp sağlık çalışanlarına minnettarlıklarını iletti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki Eşrefpaşa Hastanesi'nin duvarlarına koronavirüse kurban verilen sağlık çalışanlarının isimlerini nakşettirdi. Başkan Tunç Soyer ise 14 Mart Tıp Bayramıöncesinde açılışı gerçekleştirilen bu duvarın hazırlanma sürecini içeren bir video paylaşıp sağlık çalışanlarına minnettarlıklarını iletti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 14 Mart Tıp Bayramı öncesinde tamamlanan "Korona Kahramanları" temalı mural çalışmasını dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törende tanıttı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise pandemi sürecinde yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının isimlerinin Eşrefpaşa Hastanesi'nin duvarlarına işlendiği uygulamaya ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşıp 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı.

TUNÇ SOYER: MİNNETTARIZ

Başkan Soyer, "Pandemi sürecinde canları pahasına çalışıp hayatını kaybeden sağlık emekçilerinin isimlerini Eşrefpaşa Hastanesi'nin duvarlarına işledik. Onları asla unutmayacağız. Kaybettiklerimizi saygıyla anıyor, tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı'nı kutluyorum. Size minnettarız" mesajına da yer verdi.

10 Mart 2021 tarihi itibariyle, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden 380 sağlık çalışanının isimleri ve sağlık çalışanlarını temsilen oluşturulan 3 figürün bulunduğu mural çalışması beğeni kazanmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da çalışmayı yapan sanatçı Aksel Mengü ile bir süre sohbet etmişti.

İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı da "Bu duvar boyamada bütün kaybettiğimiz sağlık çalışanlarının ismi yazılı. Sağlık çalışanlarına sahip çıkmak, onların sorunlarının görünür olmasına katkı sunmak ve dayanışmayı ortaya koymaları açısından yerel yönetimlere oda olarak teşekkür ediyoruz" demişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.