İzmir Gelinlik Ve Abiye Fuarı Salgın Nedeniyle Ertelendi

İzmir Gelinlik Ve Abiye Fuarı Salgın Nedeniyle Ertelendi

İzmir'de 30 Mart-2 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan IF Wedding Fashion İzmir – Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, salgın nedeniyle 16-21 Kasım 2021'e ertelendi

Ticaret Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege Giyim Sanayicileri Derneği desteğiyle İZFAŞ tarafından düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir – Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı için genişletilmiş danışma kurulu toplantısı yapıldı.

Toplantı; Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Sertbaş, EGE Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, İzmir Moda Tekstil Konfeksiyoncular Sitesi (MTK) Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Salkım, Mimar Kemalettin Moda Merkezi Derneği Başkanıİzzet Avcı ile İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı başta olmak üzere 100 kişilik geniş bir katılımla gerçekleşti.

OY ÇOKLUĞU İLE KARAR VERİLDİ

30 Mart-2 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılmak üzere hazırlıkları tamamlanan fuara yönelik detayların aktarılması amacıyla yapılan toplantıda, sektör danışma kurulu pandemi koşullarından dolayı yeterli sayıda ziyaretçinin gelemeyeceği endişesini dile getirdi. 2020 Ocak ayında 103 ülkeden 22 bin 382 ziyaretçiyi ağırlayarak başarılı bir fuara imza atan IF Wedding Fashion İzmir Fuarı’nı takiben tüm dünyada etkinlik ve düğünlerin yapılamamasından dolayı geçen sene alınan siparişlerin stok fazlası olarak satın almacıların elinde kalması gerekçesi de öne sürülerek tarih konusu tartışmaya açıldı. 100 kişilik katılımla gerçekleşen genişletilmiş danışma kurulunda söz alan katılımcıların çoğu, gerekçelerini öne sürerek fuarın ertelenmesine ilişkin görüş bildirdi. Toplantı sonucunda toplam 137 firma ile fuarın tarihine ilişkin anket yapıldı. Çıkan sonuca göre, 15. IF Wedding Fashion İzmir Fuarı’nın 16-19 Kasım 2021 tarihlerine ertelenmesine oy çokluğu ile karar verildi.

"FUARI SEKTÖR İÇİN YAPIYORUZ"

Geçtiğimiz yıl uluslararası bir moda şölenine dönüşerek yılın ilk ihracat rakamlarına etki eden fuara, Avrupa ve Orta Doğu pazarının gelemeyecek olması, ertelenmesinin en büyük etkenlerden biri oldu. Sektör için en doğru tarihte fuarı en verimli şekilde yapmak üzere hazırlıklarını tamamlamadıklarını ifade eden İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, “Fuarımız güçlü bir fuar. Sektörün taşıyıcısı bir fuar. Eminim ki pandemiden kurtulduğumuz zamanlarda çok daha fazla uluslararası katılımlı bir fuar olacak. Arkamızda İzmir Büyükşehir Belediyesi var. Dolayısıyla bu fuarı, sektörün çok ciddi darboğazda olduğu 2021 yılında her türlü imkansızlığa rağmen tüm destekleri sağlayarak yapmak üzere hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Hem gelinlik hem abiye sektörlerinin ortak noktada buluşabileceği Kasım ayında bunu gerçekleştirebileceğimizi düşündük. Fuarı sektör için yapıyoruz. Dolayısıyla fuarımızı sektörün en çok verim alacağı tarihte yapıp en çok verim alacağı noktada durmamız lazım” dedi.

"DÖRT DÖRTLÜK YAPMAK BOYNUMUZUN BORCU"

İZFAŞ’ın fuarı kendi kararı ile ertelemesi gibi bir durum söz konusu dahi olmadığının altınıçizen Alıcı, şunları kaydetti:

"Attığımız her adımda sektörümüze danışarak hareket edip, ortak aklın sesine her zaman kulak vererek kararlar alıyoruz. Dört dörtlük bir fuar yapmak da bizim sektöre olan boynumuzun borcu. Burası kar amacı güden bir şirket değil. Sektör ne istiyorsa ötesine geçerek her şeyi yapabilecek gücü olan bir şirket. Bunun ötesine de gidebiliriz. Sizlerin görüşleri doğrultusunda, fuarın yanı sıra düzenlemek istediğiniz defile ve moda şovlarına da her zaman açığız. Kendi yerimiz, kendi operasyonel gücümüz ve kendi iş birliklerimiz ile bunları yapma imkanımız her zaman var. Pandemi koşullarını takiben, Mayıs ayı için fuar düzeyinde olmasa da firmalarımıza özel bir ziyaretçi alım heyeti programı da düzenleyebiliriz. Hazır koleksiyonlar ve müşterileri bir araya getirmek için bu alım heyeti programıüzerine de ayrıca çalışacağız”.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.