Kahveciden Cumhurbaşkanına Oyun Çağrısı: Ne Hikmetse Covid-19 Sadece Kahvehanede Bulaşıyor

Kahveciden Cumhurbaşkanına Oyun Çağrısı: Ne Hikmetse Covid-19 Sadece Kahvehanede Bulaşıyor

Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanı İsa Güven bir yılın ardından kahvehanelerin açıldığını, ancak oyun oynamanın halen yasak olduğunu vurgulayarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Nasıl bir hikmetse sadece Covid-19 salgını kahvehanelerden bulaşıyor. Sayın Cumhurbaşkanım bu bilim kurulu üyeleri 1 yıl maaş almasalar, size böyle kararlar getirirler miydi?” diye sordu.

Pandemi nedeniyle geçici olarak kapatıldıkları için yaklaşık 1 yıldır iş yapamayan kahvehane esnafı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu. Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanıİsa Güven, ANKA Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, bir yılın ardından kahvehanelerin açıldığını, ancak oyun oynamanın halen yasak olduğunu vurgulayarak,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kahvehanelerdeki oyun konusunda yanlış bilgilendirildiğini ileri sürdü.

Kahvehaneler açılırken kendilerinin de görüşünün alınması gerektiğini, ancak bunun yapılmadığını kaydeden Güven, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu’na tepki gösterdi. Güven, Erdoğan’a şöyle seslendi:

“Sabah 7, akşam 7 yüzde 50 kapasite ile kahvehanelerimiz açıldı. Ne yazık ki buradan tüm bilim kurulunu üyelerine sesleniyorum, bir yıldır bizimle istişare yapmadılar. Tavsiye kararıyla Sayın Cumhurbaşkanımıza götürdüler. Sayın Cumhurbaşkanımız da bizim kahvehanelerimizi kapattı. Bir yıl kapalı olan kahveci esnafı yüzde 50 kapasite ile nasıl çalışır. Neden bizim görüşümüz alınmıyor? Vatandaş mutluydu, iki gün sonra bir genelge geliyor kahvehanelerde tavla, okey oyunları yasak. Bugün kahvehaneye gelen insanlar oyun oynamadıktan sonra bir anlamı olmaz. Oyun olmadıktan sonra kahvehaneleri açmanın bir anlamı yok.”

‘BIÇAK KEMİĞE DAYANDI’

“Nasıl bir hikmetse sadece Covid-19 salgını kahvehanelerden bulaşıyor. Sayın Cumhurbaşkanım bu bilim kurulu üyeleri bir yıl maaş almasalar, size böyle kararlar getirirler miydi? Biz açız Sayın Cumhurbaşkanım, bize yardımcı olun, evimize ekmek parası götürüyoruz. Yeter artık, bıçak kemiğe dayandı.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.