Karabıyık: Siyasetin Arka Bahçesi Olan Eğitim Sistemi ile Bu Ülke Bir Yere Varamaz

Karabıyık: Siyasetin Arka Bahçesi Olan Eğitim Sistemi ile Bu Ülke Bir Yere Varamaz

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Aydın’da bir imam hatip okulunda sarıkla giren öğrencileri uyaran öğretmenin tehdit edilmesinin “kindar ve dindar neslin” bir örneği olduğunu söyleyerek, “Siyasetin arka bahçesi olmuş bir eğitim sistemi ile bu ülke bir yere varamaz” dedi.

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Aydın’da bir imam hatip okulunda derse sarıkla giren öğrenciler uyaran öğretmenin tehdit edilmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Öğretmene hakaret eden öğrencilerin, AKP iktidarında yaratılan “kindar ve dindar neslin” bir örneği olduğunu vurgulayan Karabıyık, “Bir okulda yaşanan bu olay, iktidarın yıllardır zeminini hazırladığı Cumhuriyet ve laiklik karşıtı söylemlerin yansımasıdır. Türkiye’nin aydınlık geleceğinin mimarı, Cumhuriyet için fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için çalışan değerli öğretmenlerimize karşı olan bu tavır, eğitimi ideolojik olarak şekillendirme aracı olarak görülmesinin sonucudur” dedi. Eğitim sisteminin “siyasetin arka bahçesi” haline geldiğini söyleyen Karabıyık, “Yaşanan bu olayla ilgili gereğinin yapılması, geleceğimizi yetiştiren öğretmenlerin hak ettikleri değeri görmesi gerekmektedir” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.