Kuşoğlu: Çabamız Demokratik Değerleri Ve Cumhuriyet Değerlerini Korumak

Kuşoğlu: Çabamız Demokratik Değerleri Ve Cumhuriyet Değerlerini Korumak

CHP Genel Başkan Yardımcı ve Ankara Millet Vekili Bülent Kuşoğlu ülke siyasetini değerlendirerek bu dönem Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olacağı konusunda ciddi bir inancı olduğunu ve bunun için caba ve çalışmalar içerisinde olduklarını ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcı ve Ankara Millet Vekili Bülent Kuşoğlu ülke siyasetini değerlendirerek bu dönem Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olacağı konusunda ciddi bir inancı olduğunu ve bunun için caba ve çalışmalar içerisinde olduklarını ifade etti. Biz kurucu partiyiz bu cumhuriyeti kuran partiyiz diyerek İktidar konusunda bu dönem çok iddialı olduklarını ifade eden Kuşoğlu siyasetin artık değiştiğini ve genelden çok özele hatta kişiye indiğini dile getirdi. Kuşoğlu demokratik değerleri ve cumhuriyet değerlerini korumak için bir mücadele göstereceklerini ve bu değerler tekrar düzene sokacaklarını ifade ederek “Siyaset iktidar olmak için yapılır gayet iyi biliyorsunuz. Biz de iktidarın en büyük adayıyız fakat bizim bu dönem özellikli bir dönem olduğu için bir farklı gerekçemiz daha var farklı çabamız var iktidar olma çabamızın dışında farklı bir çabamız. Demokratik değerleri ve cumhuriyet değerlerini korumak. Bunlar önemli ölçüde hasar gördü bu dönemde cumhuriyet değerleri Atatürk değerleri demokratik değerler bunları yerli yerine oturtmak bu hasarı gidermek aynı zamanda bununla da görevliyiz onun için hem iktidar için mücadele ediyoruz hem de cumhuriyet ve demokrasi değerlerini yerli yerine getirmek için mücadele ediyoruz. Zor bir dönem geçiriyoruz bundan önceki dönemlere göre çok daha zor sıkıntılı bir dönemdeyiz hep beraber bu mücadele içerisindeyiz. Peki bu ikili hedefimize ulaşabilecek miyiz. Hiç şüphe yok ulaşacağız. Hem iktidar olacağız hem de cumhuriyet ve demokratik değerleri yerli yerine oturtacağız. Çünkü biz kurucu partiyiz bu cumhuriyeti kuran partiyiz.”

BU DEVLETİ BU İKTİDARDAN NE YAPTIĞINI BİLMEYEN BU İKTİDARDAN KURTARACAĞIZ

Kuşoğlu, “Demokrasiyi taçlandıran partiyiz tabi ki bu misyonumuz görevimizi yerine getireceğiz hep beraber. Neden umutluyuz çünkü en son seçimleri 2019 seçimlerini biz kazandık hiç unutmamamız lazım. Bundan sonraki seçimleri biz kazanacağız 2019 seçimlerinden beri sürekli oyu düşen sıkıntıya düşen bir parti var ha bazıları diyor ki onların oyu düşüyor biz oy kazanıyor muyuz, kim oy kazanıyor bu kadar çabuk oy kazanılmaz bu kadar gergin kutuplaşmış bir siyasette siyaset bilimcilere göre hemen otarfın oyları düştüğünde bu tarafın oyları artmaz bir süre kararsız olarak kalır o oylar bu karasızlığı bizim aşmamız lazım cumhuriyet Halk Partisi oyuna dönüştürmemiz lazım nasıl 2019 seçimlerinde bunu başardıysak bu seferde başaracağız. Bu Türkiye’yi bu ülkeyi bu devleti bu iktidardan ne yaptığını bilmeyen bu iktidardan kurtaracağız.” dedi.

SİYASETİN TAVRI TARZI DA YÖNTEMİDE DEĞİŞİYOR ARTIK

Kuşoğlu, “Ben partime düşüncelerime inanıyorum. Siyasetin tavrı tarzı da yöntemide değişiyor artık özele her hanenin her kişinin sorununu bilmeye yönelik bir siyasete dönüştü. Sosyal medya çok önemli hale geldi 100 binlik bir mitingden çok daha önemli hale geldi sosyal medya her gün miting yapılıyor neredeyse ancak kötü tarafı bizim gibi siyaset yapanların dışında sorumluluk sahibi olanların dışında kişilerinde bu sosyal medyaya katılması. Hatalarıyla iyi yaptıkları işlerle bizlere kazandırması veya zarar vermesi. “

ANKARA CUMHURİYET HALK PARTİSİNİ EN İDDİALI OLMASI GEREKEN İLLERDEN

Kuşoğlu, “Ankara Cumhuriyetin başkenti olduğuna göre Cumhuriyet Halk partisini en iddialı olması gereken illerden olması gerekiyor daha fazla iddialı olmamız lazım. Ankara’da bir başarı elde ettik 25 yıl sonra büyükşehir belediyesini aldık ama bu yetmez belediye sayımızı da milletvekili sayımızı da artırmamız lazım. Akdeniz de Ege de başarılıyız ama özellikle Orta Anadolu güneydoğuda sıkıntılarımız var. Genel siyasetten ziyade özellikle bölgeye yönelik değerlendirmelerimizi doğru yapmamız lazım. Biz bu dönem iktidar olacağız bunun hiçbir mazereti olamaz. Ne olabilir sadece biz kendimize engel olabiliriz.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.