Manisa Ticaret Borsa’sından 1000 Öğrenciye Eğitim Çeki

Manisa Ticaret Borsa’sından 1000 Öğrenciye Eğitim Çeki

Borsa Başkanı Sadık Özkasap, yaşamını yitiren babası Kamil Özkasap adına Saruhanlı Nuriye’de sağlık ocağı yaptıracağını açıkladı.

 Ahmet ÜNSAL/Manisa

Manisa Ticaret Borsası Yunusemre-Şehzadeler ve Saruhanlı ilçelerinde imkanı olmayan 88 okulda eğitim gören 1000 ihtiyaç sahibi öğrenciler için eğitim çeklerini okul müdürlerine teslim edildi. Okul müdürleri Borsadaki törenden bu kez sırtlarından yardım kolileriyle değil hediye çekleri ile ayrıldı. Manisa Ticaret Borsa Başkanı Sadık Özkasap, yaşamını yitiren babası Kamil Özkasap adına Saruhanlı’da sağlık ocağı yaptıracağını açıkladı.

Yunusemre İlçesi, Şehzadeler İlçesi ve Saruhanlı ilçelerinden okul müdürlerinin yanı sıra Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Saruhanlı Kaymakamı Necmettin Yalınalp,Şehzadeler Kaymakamı Hüsnü Çaykara,Yunusemre kaymakamı Atilla Kantay, Şehzadeler Belediye Başkan vekili Atilla Efendioğlu, Yunusemre Belediye Başkan vekili Arif Alkan,Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gençay, Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Meclis Başkanı Cahit Yayman ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Ticaret Borsası yeni eğitim öğretimin başlamasıyla birlikte ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik yardımları eskiden okul müdürlerine teslim edilen ve sırtlarda taşınan kolilerle gerçekleştiriyordu. Ancak bu yıl böyle olmadı. okul müdürleri Borsadaki törenden bu kez sırtlarından yardım kolileriyle değil hediye çekleri ile ayrıldı. Ticaret Borsası yönetiminde planlanan eğitim çekleri Borsaya davet edilen 88 okul müdürüne törenle teslimi gerçekleşti.

30001852-6579-4a59-b73f-92b1dd993cdd.jpg

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğini (TOBB) öncülüğünde Manisa Ticaret Borsasının katkı ve organizasyonuyla düzenlenen temsili dağıtım töreninde konuşan Borsa Başkanı Sadık Özkasap,
 “Borsamız, asli meslek kuruluşu faaliyetlerinin yanı sıra toplumumuzun huzur ve refahını ilgilendiren sosyal sorumluluk projelerine de her zaman büyük önem vermektedir. Çeşitli vasıtalarla eğitim ve öğretime katkı sağlamak ise daha farklı bir maneviyat içerisinde gerçekleştirdiğimiz etkinlik alanlarımızdan bir tanesi.

825b9f0e-d69a-473a-a0b9-ca405acc179c.jpg

Sosyal sorumluluk projelerimiz çerçevesinde her eğitim öğretim yılında organize ettiğimiz ayni destek çalışmamız yönetim kurulu ve meclis üyelerimizin yine halkımızdan aldıkları görüşlerin dikkate alınmasıyla 2022-2023 sezonunda hediye çeki dağıtımı yöntemi ile Şehzadeler, Yunusemre ve Saruhanlı ilçelerimizde ihtiyaç sahibi bin ilkokul öğrencimize okul kıyafeti sağlanması şeklinde düzenlenmiştir. Böylece geleceğimizi oluşturacak ve ülkemizin değerlerine değer katacak olan ilkokul çağındaki öğrencilerimize bir nebze olsun katkıda bulunulması arzulanmıştır. Bizler biliyoruz ki eğitime yatırım yapan kaybetmez. Evlatlarımızın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa yararlı olması en büyük arzumuzdur. Bu inançla, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin maddi ve manevi açıdan her zaman destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi. 

0d754876-cde3-452e-b64b-c119bed43e7e.jpg

BAŞKAN ÖZKASAP “NURİYE MAHALLESİ SAĞLIK OCAĞINI YAPTIRMAYA TALİBİM” 

Konuşmasının sonunda Vali Yaşar Karadeniz’e dönerek, Saruhanlı ilçesine bağlı Nuriye Mahallesi’nde depremde yıkılan sağlık ocağını babası adına yeniden yaptırma talebinde bulunan Özkasap, “Nuriye Mahallesi’nde depremden dolayı oradaki sağlık ocağımız yıkılmıştır. Yaklaşık 2 seneden beri yenisi yapılmamıştır. Ben de sizlerin izinleriyle rahmetli Kamil Özkasap adına sağlık ocağını yaptırmaya talibim” dedi.

  İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, 12 Eylül itibariyle Manisa’da 260 bin 347 öğrenci, 17 bini resmi olmak üzere toplam 20 bin öğretmen ve bin 119 okulda eğitime başladıklarını ifade ederek, desteklerinden dolayı ticaret borsasına teşekkür etti. 

80b8b37c-306e-43a1-970e-09470b2a40c8.jpg

c9e256ad-8845-473f-a3cc-0bd51dad0da9.jpgf9140623-9678-42b8-83a9-dd693ec52208.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.