Mardinli Çiftçi Akşener'e Anlattı: "134 Dönüm Araziye 320 Bin Lira Elektrik Faturası Geliyor, Nasıl Ödeyeceksin"

Mardinli Çiftçi Akşener'e Anlattı: "134 Dönüm Araziye 320 Bin Lira Elektrik Faturası Geliyor, Nasıl Ödeyeceksin"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Mardin ziyareti sırasında bir çiftçi sulamada kullandığı elektrik için aylık 320 bin lira fatura geldiğini, tarım desteğinin de kendisine sorulmadan TEDAŞ’a yatırıldığını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Mardin ziyareti sırasında bir çiftçi sulamada kullandığı elektrik için aylık 320 bin lira fatura geldiğini, tarım desteğinin de kendisine sorulmadan TEDAŞ’a yatırıldığını söyledi. Çiftçi, “Doğrudan destek bizim hesaba gelmiyor. Benden habersiz gasp edip TEDAŞ’a veriyorlar. Eğer üzerimde bir icra, haciz varsa alabilirler. Hukuken hiçbir şey olmadan benim desteğim transit onların hesabına gidiyor. Bankaya bile gelmiyor” diyerek yaşadığı sıkıntıyı dile getirdi.

Mardin Artuklu esnaf ziyareti esnasında bir çiftçi Akşener’e elektrik faturalarında yaşadığı sıkıntılarını anlattı. Sayaç okunmadan yüklü miktarda elektrik faturası geldiğinden yakınan çiftçiye Akşener, “320 bin lira neye dayanarak çıktı?” sorusuna çiftçi, “Hiçbir şeye dayanmadan. Saate (elektrik sayacı) bakmadan istedikleri faturayı verebiliyorlar” yanıtını verdi.

"134 DÖNÜM ARAZİYE 320 BİN LİRA ELEKTRİK FATURASI GELİYOR, NASIL ÖDEYECEKSİN"

Akşener ve çiftçi arasında geçen diyaloglar şöyle:

BİRİNCİ ÇİFTÇİ: Benim bir artezyen kuyum var. 134 dönüm arazim var. 320 bin lira elektrik faturası geliyor.

AKŞENER: Nasıl ödeyeceksin?

İKİNCİ ÇİFTÇİ: 320 bin, buğday gelse 500 kilo artarsa 130 dönüm. Bunun gübresini, suyunu bütün faturalarını çıkart. 50 bin kalmaz.

AKŞENER: 320 bin lira neye dayanarak çıktı?

BİRİNCİ ÇİFTÇİ: Hiçbir şeye dayanmadan.

AKŞENER: Faturalı bir şey mi bu?

BİRİNCİ ÇİFTÇİ: Saate (elektrik sayacı) bakmadan istedikleri faturayı verebiliyorlar.

AKŞENER: Size doğrudan destek yapılıyor mu?

BİRİNCİ ÇİFTÇİ: Doğrudan destek bizim hesaba gelmiyor ki. Transit TEDAŞ faturasına gidiyor. İşin aslı şu benim malımı benden habersiz gasp edip TEDAŞ’a veriyorlar. Eğer üzerimde bir icra, haciz varsa alabilirler. Hukuken hiçbir şey olmadan benim desteğim transit onların hesabına gidiyor. Bankaya bile gelmiyor.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.