Muğla'da Su Boruları Kesilen Yaşlı Çift Yetkililerden Yardım Bekliyor: "Ya Bize de Bir Şey Yaparlarsa! "

Muğla'da Su Boruları Kesilen Yaşlı Çift Yetkililerden Yardım Bekliyor: "Ya Bize de Bir Şey Yaparlarsa! "

Muğla’da yaşayan Fatma (70) ve İsmail Çekiç (79) çiftinin 51 yıldır kullandıkları su boruları, kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından kesildi. Dağ köyünde yaşayan yaşlı çift, “Borularımızı kesenlerin bize de bir şey yapmasından korkuyoruz. Ya canımızı alır ya da evimizi yakarlar. Borularımızı kesenler bulunsun” diyerek yetkililerden yardım istedi.

Muğla’nın Menteşe İlçesine bağlı dağ köyü olan Dokuzçam Mahallesi’nde yaşayan Fatma ve İsmail Çekiç’in 1970 yılından beri kullandıkları su boruları kesildi. Kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından kesilen ve parçalanan su boruları daha sonra yaşlıçiftin evlerinin önüne atıldı. Su kaynağının evlerine uzak olmasından dolayı susuz kalan yaşlıçift, kendi imkanlarıyla yeniden boru döşetemeyeceklerini söylüyor.

"BİZE DE BİR ŞEY YAPARSA DİYE KORKUYORUM, YARDIM BEKLİYORUM”

Evlerinde su olmayan, hayatlarının da tehlike altında olduğunu düşünen İsmail Çekiç, ANKA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, “79 yaşındayım. Kaynak suyuna evimiz uzak olduğu için arazimize doğru hortum döşettim. Hortumumuzu kestiler. Şimdiye kadar böyle bir şey olmamıştı. 70 yaşında hanımım var. Bizim gibi ihtiyarların borusunu kesenler ya bize de bir şey yaparsa diye korkuyorum. Yardım bekliyorum” dedi.

"3-5 SENELİK HAYATIMIZ VARSA ONU DA BİTİRDİLER"

Yetkililerinden boruları kesenleri bulmasını isteyen Fatma Çekiç ise şöyle konuştu:

“Bizim can güvenliğimiz yok. Yetkili kişiler duysun, bu boruları kim kestiyse onların ortaya çıkmasını istiyorum. Bizler yaşlı insanlarız. Bu saatten sonra bu boruları yerine koymaya gücümüz yok. Devlet bize bakıyordu. Bundan sonra nereye gideriz ne yaparız bilmiyorum. 3-5 senelik hayatımız varsa onu da bitirdiler. 1970 yılından bu yana suyumuzu içip, bahçemizi suluyorduk. Yetkililere sesleniyorum, yardım istiyorum. Biz yaşlı insanlarız, bu boruları kesen bize de bir şey yapar diye evimizde durmaya korkuyoruz. Evimizi yakar, canımızı alır bunu yapanlar. Yetkiler sesimizi duysun. 1970 yılından beri biz bu borularla idare ediyorduk. Yardım bekliyoruz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.