Nostradamus’un 2022 Kehanetleri Tek Tek Çıkıyor

Nostradamus’un 2022 Kehanetleri Tek Tek Çıkıyor

Fransız astrolog Michel de Nostradame ya da halk arasında bilinen adıyla Nostradamus'un 2022 yılı için kehanetleri savaş, iklim krizi ve buğday fiyatlarındaki artış konularını kapsıyordu.

1503 yılında dünyaya gelen Fransız astrolog, 1555 yılında insanlığın geleceğine kehanetlerini yazdığı 932 dörtlük şiirlerle kendi döneminde ünlenmeyi başardı. Şiirlerini Les Propheties isimli kitabında toplayan Nostradamus dünyanın oluşumundan bu yana insanlık tarihine dair birçok önemli olayı tahmin etti. 2022 yılı için Nostradamus’un kehanetleri de çok konuşulmuştu. Ünlü kahinin kehanetlerinin bir bir çıkması ise herkesi şaşırtmayı başardı.

HERKES ONU KONUŞUYOR

Nostradamus'un 467 yıl öncesinde kaleme aldığı insanlık tarihini değiştirebilecek kehanetleri anlatan kitabı 2007 yılında İtalya’nın başkenti Roma’daki bir müzeden çalınmasıyla ortaya çıkmıştı.

Nostradamus’un kitabında 2022 yılına ait ilk kehaneti savaşla ilgiydi. 2022 yılının Şubat ayında Rusya ve Ukrayna arasında başlayan savaş sonrasında ünlü kahinin kehanetlerine olan ilgi arttı.

2022 yılında ülkelerin ekonomik anlamda zorluk yaşayacağından söz eden Nostradamus kitabında bu kehaneti, “Başrahipler, keşişler, öğrenecek acemiler yok. Bal mumdan çok daha pahalıya mal olacak. Buğdayın fiyatı çok yüksek. Çaresizlik yemek için yoldaş” sözleriyle anlattı.

Dünyaca ünlü kahinin 2022 yılındaki üçüncü kehaneti ise iklim kriziyle ilişkiliydi. Nostradamus, “Baş güneş gibi parıldayan denizi kavuracak. Karadeniz'in yaşayan balıkları hemen hemen kaynayacak. Rodos ve Cenova yarı aç olacak. Onları kesmek için yerel halk çok çalışacak” ifadelerini kullandı.

Nostradamus’un 2022 yılı için son kehaneti ise bir kralığın öleceğini anlatan durumdu. Kitabında, “İlk karakter aniden ölecek ve krallığına başkası gelecek” ifadesinin bulunması krallığa sahip ülkelerden birinin liderinin öleceğine yorumlamıştı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.