Özdağ "Ayasofya'ya Çağırmayanlar Külliye'ye Çağırıyorlar"

Özdağ "Ayasofya'ya Çağırmayanlar Külliye'ye Çağırıyorlar"

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, partisinin il binasında Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin ve ilçe başkanlarıyla birlikte basın toplantısı düzenledi.

Gelecek Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve onun hükümetine ültimatom gibi sözler; “Ayasofya’ya çağırmayanlar şimdi külliyeye çağırıyor. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Bırakın çay dağıtmayı. Halkın derdiyle dertlenin. Şunu bilmiyorlar ki 3 sene sonra tamamen darmadağın olacaklar. Onların darmadağın olmaları bizi ilgilendirmiyor. Türkiye darmadağın olacak. Erken genel seçim kapımızı çalacak.”

 Ahmet ÜNSAL/Manisa

Bir dönem AKP Manisa milletvekilliği yaptıktan sonra partiden ayrılarak Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan Selçuk Özdağ, partisini il binasında düzenlediği basın toplantısında erken seçim tarihini verdi. Türkiye’nin 1 Mayıs tarihinde erken seçime girebileceğini ifade eden Özdağ, “Sayın Erdoğan, sayın Bahçeli bir erken seçim kararı alın. Daha fazla rezil olmadan, oy kaybetmeden, hayal kırıklığı yaşamadan ve Türkiye’yi fakirleştirmeden onlara diyoruz ki erken seçim yapın. Erken genel seçim kapımızı çalacak. İsteseler de istemeseler de kapımızı çalacak.’’ dedi.

Basın toplantısında Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, erken seçim üzerinde durdu.

“AYASOFYA’YA ÇAĞIRMAYANLAR ŞİMDİ KÜLLİYEYE ÇAĞIRIYOR’’

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, partisinin kurulduğu günden beri AKP iktidarı tarafından hiçbir platformda dikkate alınmadığını, ancak 71 ilde teşkilatlanmalarının ardından dikkate alınmaya başlandıklarını ifade etti.

Özdağ yaptığı açıklamada;

“Parti kurduktan sonra bizi kaile almadılar. Küçümsediler. Nasıl olsa biz büyüğüyüz, devasal bir partiyiz dediler. Bu onlarda bir kibir meydana getirdi. Bu kibirleri sebebiyle bizde siyaset sahnesinde partimizi kurma kararı aldık. Parti kurduktan sonra bizi kaile almak istemediler. Ama ne zamanki 71 vilayettin tamamında teşkilatlanmadan sonra büyük kongre kararı almamızın ardından Ayasofya Camii’nin açılışına bile bizi davet etmeyenler, şimdi Mevlit Haftası dolayısıyla külliyedeki programı sayın Davutoğlu’nu davet ettiler. Siyasi gelenek vardır eski başbakanlar ve milletvekilleri nezaketen her yere davet edilir. Ancak Türkiye’de partiler iktidar olduktan sonra particilik yapıyorlar. Ama şunu unutmasınlar ki devlet partilerin değil, devlet milletindir.’’ ifadelerini kullandı. 

Özdağ konuşmasında, partisinin kurulma çalışmalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın olan bir kişinin kendisini ziyaret ederek ‘Davutoğlu’nun yanında olma’ uyarısı yaptığını belirterek, “Bende başta olmak üzere arkadaşlarımın bir çoğun çok şeyler teklif edildi. Bana sayın Erdoğan’dan sonra gelen bir kişi şunu söyledi, ‘Sana karşı mahcubuz. Mahcubiyetimizi gidermek istiyoruz. Nasıl gedeceğimize sen karar ve’ dedi. Geçen sene 19 Haziran 2019 tarihinde. İstanbul seçimlerinden 4 gün önce. Tek bir şartları vardı. ‘Bizimle de olmayın, ama Ahmet Davutoğlu ile birlikte olmayın’ dediler. ‘Ben kişilerle beraber değil, ölçülerle beraberim dedim. Sizinle olmayacağım ve inandığımı yolda yürüyeceğim’ dedim.’’ diye konuştu. 

“BIRAKIN ÇAY DAĞITMAYI”

Konuşmasında Türkiye’nin büyük bir ekonomik krizin eşiğinde olduğunu dile getiren Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi.

Özdağ açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye büyük bir felaketin eşiğinde. Ekonomik kriz kapımızı çalıyor. Tencerede et kaynamıyor, dert kaynıyor. Sokaklarda bir tufan var. İşsizlik, yolsuzluk ve özellikle yolsuzluklar artıyor. Bir yerde yolsuzluk ve yoksulluk varsa orada adaletten, şeffaklıktan, gelir dağılımının iyi olduğundan bahsedemezsiniz. AKP eskimiştir. Artık millete söyleyecek sözü yoktur. Türkiye’ye verebileceği bir şey kalmamıştır. AKP ve onun koalisyon ortağı milletvekilleri sokaklarda gezemezler. Çiftçinin yanına gidemezler. Çünkü yaşananların hesabı sorulacaktır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Bırakın çay dağıtmayı. Halkın derdiyle dertlenin. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile Türkiye’nin uçacağını söylemişlerdi. Evet doğru uçuyoruz, ancak bir uçuruma doğru uçuyoruz. Sayın Berat Albayrak, ekonomi pik yaptı diyorsunuz. ‘Zirve yaptı, çok iyi durumdayız’ diyorsunuz. O zaman yaşanan bu ekonomik buhran neyin nesi? Ekonomi pik değil, dip yaptı. Dolar şuanda 8 Lira. Her 10 kuruşluk döviz yükselişi Türkiye’nin 40 milyar lirasına mal oluyor. Bunu nasıl ödeyeceğiz. İşveren fabrikasını, esnaf ise dükkanını kapatıyor.’’

“ERKEN SEÇİM KAPIMIZI ÇALACAK’’

Basın toplantısında erken seçimden de söz eden Özdağ şu ifadelere yer verdi:

“Gelecek Partisi olarak bir erken seçim çağrısı yapıyoruz. 1 Kasım’da Ankara’da partimizin olağan birinci kongremiz var. 1 Mayıs tarihinde erken seçime girebiliriz. Ama şimdiden hodri meydan diyoruz. Kendimiz için değil, milletimiz için siyaset yapıyoruz. Sayın Erdoğan, sayın Bahçeli bir erken seçim kararı alın. Daha fazla rezil olmadan, oy kaybetmeden, hayal kırıklığı yaşamadan ve Türkiye’yi fakirleştirmeden onlara diyoruz ki erken seçim yapın. Diyorlar ki ‘niye yapsınlar. 3 seneleri var’. Şunu bilmiyorlar ki 3 sene sonra tamamen darmadağın olacaklar. Onların darmadağın olmaları bizi ilgilendirmiyor. Türkiye darmadağın olacak. Erken genel seçim kapımızı çalacak. İsteseler de istemeseler de kapımızı çalacak. 8 ay önce ben baskın seçim olacağını söyledim. Eğer Covid-19 sürecini iyi yönetselerdi bir baskın seçim yapacaklardı. Yönetemediler ve evdeki hesap çarşıya uymadı. Şimdi ise erken seçim yapmak zorunda kalacaklar.’’

2.jpeg

“BERBEROĞLU BİRAN ÖNCE TBMM’DE OLMALI”

Anayasa Mahkemesinin Berberoğlu’nun Milletvekilliğinin iadesinin yapılması kararına yerel mahkemenin karşı çıkıyor olmasına da bir anlam veremediğine işaret eden Özdağ; “Pek söylüyorum Anayasa Mahkemesi mi üstün yoksa o karara direnç gösteren yerel mahkememi. Anayasa mahkemesinin kararlarını eleştirebilirsiniz ancak uygulayamam diyemezsiniz. Berberoğlu’nun biran önce Milletvekilliği görevine başlaması gerekir. Onun yeri Parlementodaki yeridir. Benim partim bugün için görüşü Anayasa mahkemesinin verdiği karar doğrultusundadır. Süreç bize neler gösterir bilinmez ancak Genel Başkan Yardımcılığını üstlendiğim partim böylesi benzer kararların yanında olursa bende o çatı altında bulunmamın bir anlamı olmaz” dedi

1.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.