TÜİK'e Göre Ücretli Çalışan Sayısı Bir Yılda Yüzde 5,2 Arttı

TÜİK'e Göre Ücretli Çalışan Sayısı Bir Yılda Yüzde 5,2 Arttı

TÜİK'e göre, ücretli çalışan sayısı, ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,2 arttı, çalışan sayısı sanayi sektöründe yıllık bazda yüzde 8,4, inşaat sektöründe yüzde 22,1 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,5 artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ocak ayı "Ücretli Çalışan İstatistikleri"ni yayımladı. Buna göre, sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı 2021 ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,2 arttı. Ücretli çalışan sayısı bir önceki yılın aynı ayında 11 milyon 969 bin 591 kişi iken, 2021 yılı ocak ayında 12 milyon 589 bin 820 kişi oldu.

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında; 2021 yılı ocak ayında ücretli çalışan sayısı yıllık olarak sanayi sektöründe yüzde 8,4, inşaat sektöründe yüzde 22,1 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,5 arttı.

ÜCRETLİÇALIŞAN SAYISI AYLIK ARTIŞI YÜZDE 0,8 OLDU

TÜİK verilerine göre, sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmışücretli çalışan sayısı 2021 ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 0,8 arttı.

EN ÇOK ARTIŞ İNŞAAT SEKTÖRÜNDE
 
Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında ise ocak ayında ücretli çalışan sayısı aylık olarak sanayi sektöründe yüzde 0,8, inşaat sektöründe yüzde 1,4 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 8,8 arttı.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.