“Bandırma Roket Kulübü” Bandırmalı Öğrencilerle Buluşuyor

“Bandırma Roket Kulübü” Bandırmalı Öğrencilerle Buluşuyor

Bandırma Belediyesi, kentte öğrenim gören ortaokul öğrencilerinin tamamına, Ahmet Şerif İzgören’in “Bandırma Roket Kulübü” adlı kitabını armağan edecek. Ayrıca kitabı okuyan çocuklar, Ahmet Şerif İzgören ile online söyleşide bir araya gelecek.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Şehit Mehmet Günenç Lisesi’nde öğrenim gören beş Bandırmalı gencin uzay hayallerini öyküleştiren Ahmet Şerif İzgören’in “Bandırma Roket Kulübü” adlı kitabını, tüm ortaokul öğrencilerine armağan edeceklerini söyledi.

1957 yılında uzaya roket gönderme amacıyla bir araya gelen ve kurdukları kulüp ile bu konuda önemli başarılar elde eden bu gençlerin öyküsünün, dikkatle araştırılması gerektiğine dikkat çeken Başkan Tolga Tosun, ülkemizin saygın yazar ve bilim insanı Ahmet Şerif İzgören’in bu konuda yazdığı kitabıçok önemsediğini belirtti. Çocuklarımızın bilim ve teknolojiye, araştırmaya yönlendirilmesinde ve okuma alışkanlıklarının gelişiminde bu kitabın özendirici bir etkisi olacağına inandığını dile getiren Başkan Tosun,“Bu amaçla Bandırma Roket Kulübü adlı kitaptan 10.000 adet özel baskı yaptırıyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliği içinde ortaokullarda okuyan tüm öğrencilere kitabı armağan edeceğiz. Geleceğimiz olan çocuklarımızla böyle anlamlı bir projede birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Başkan Tolga Tosun’un verdiği bilgiye göre, kitabın yayınevi ile yapılan özel anlaşma sonucunda Bandırma Belediyesi için 10.000 adet özel baskı yapılacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülen proje ile kitaplar, okullar aracılığıyla tüm ortaokul öğrencilerine ulaştırılacak.

Çocukların kitabı okumalarının ardından da yazar Ahmet Şerif İzgören online bir söyleşide öğrencilerle buluşacak. Söyleşi tarih ve detayları ise daha sonra duyurulacak.

“Bandırma Roket Kulübü” Bandırmalı Öğrencilerle Buluşuyor

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.