Birleşmiş Ressamlar Ve Heykeltıraşlar Derneği, 171 Sanatçının Katılımıyla "Cumhuriyet’in Zaferi Sergisi" Açıyor

Birleşmiş Ressamlar Ve Heykeltıraşlar Derneği, 171 Sanatçının Katılımıyla "Cumhuriyet’in Zaferi Sergisi" Açıyor

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği (BRHD), 24-31 Ekim arasında Zafer Çarşısı Sergi Salonu'nda 171 sanatçının katılımı ile Cumhuriyetin Zaferi Sergisi’ni Ankaralılar ile ikinci kez buluşturacak. Sergide panel, dinleti, performans gibi çeşitli etkinliklere de yer verilecek.

BRHD, ilkini geçen yıl Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi’nde düzenlediği Cumhuriyetin Zaferi sergisini ikincisini de bu yıl sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Türk plastik sanatlarının ustalarını çatısı altında toplayan BRHD, Cumhuriyetin Zaferi Sergisi’ni 171 sanatçının katılımı ile 24-31 Ekim’de Ankaralıların ilgisine sunacak.

SERGİDE PANEL, DİNLETİ GİBİ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DE OLACAK

BRHD sanatçıları, bu sergiyi köklü ve geleneksel bir etkinliğe dönüştürmeyi amaçlıyor. Sergide panel, dinleti, performans gibi çeşitli etkinliklere de yer verilecek. Atatürk Düşünce Derneği (ADD) Çankaya Şubesi tarafından ADD Genel Başkan Yardımcısı Safa Yenice, ADD Bilim Kurulu Başkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Saltık, ADD Kültür Kurulu Başkan Yardımcısı ve Danışma Kurulu Üyesi Aydın Esen ve ADD Kültür Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Apaydın 26 Ekim’de saat 14:00’de düzenlenecek olan panele konuşmacı olarak katılacaklar.

29 Ekim’de saat 13:00’de İlayda Aydoğdu’nun müzik dinletisi ve aynı gün saat 12:00 itibariyle gün boyunca Ayla Aksoyoğlu, Belgin Onar ve İzzet Gül performanslarını sergileyecekler.

SERGİNİN HER YIL DÜZENLENMESİNİ İSTİYORLAR

BRHD Başkanı Güzin Arısoy, her yıl tekrarlanmasını arzu ettikleri Cumhuriyetin Zaferi sergisi ile “Özellikle geçmişte kentin sanat belleğine damgasını vurmuş Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi’nin, eski parlak günlerine; fiziki ortamına ve ruhuna kavuşmasını, sanatseverlerin ve sanatçıların buluştuğu dinamik bir mekân haline getirilmesini amaçladıklarını” söyledi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.