Black Panther: Yaşasın Wakanda Filmi İçin Resmi Fragman Geldi

2018 yılında Marvel Sinematik Evreninde solo filmini kazanan Kara Panter’in devamı niteliğindeki Kara Panter Yaşasın Wakanda’nın (Black Panther: Wakanda Forever fragmanı yayınlandı.

ABD’de 700 milyon dolar hasılatla tüm zamanların en çok hasılat yapan altıncı filmi olan Kara Panter’in uzun zamandır beklenen devam filmi, 11 Kasım 2022’de gösterime girecek.

Marvel, daha önce Black Panther rolü için yeni bir oyuncu almayacağını açıklamıştı. Ryan Coogler’ın yönetmen koltuğuna geri döndüğü sekans olan Black Panther: Wakanda Forever’ın yeni fragmanının sonunda Shuri’nin Kara Panter kostümü giydiğini görebiliyoruz.

Black Panther Wakanda Forever‘da Angela Bassett, Letitia Wright, Winston Duke, Danai Gurira, Florence Kasumba, Lupita Nyong’o, Martin Freeman, Tenoch Huerta, Dominique Thorne, Michaela Coel, Mabel Cadena ve Alex Livanalli rol alıyor.

black-panther-yasasin-wakanda.jpg

Yeni dönem için büyük planlar yapan Marvel, “Marvel Sinematik Evreni” 5. ve 6. aşama hakkında geçtiğimiz aylarda birçok bilgi vermişti. Üzerinde geçmek adına firma 5. aşamayı Ant-Man & The Wasp: Quantumania (2023) ile başlatacak ve Thunderbolts (2024) filmiyle bitirecek. Bu arada Secret Invasion (2023), Guardians of the Galaxy Vol. 3 (2023), The Marvels (2023), Echo (2023) ve Loki (2023) için ikinci sezon karşımıza çıkacak.

Aynı zamanda Ironheart (2023), Agathe: Coven of Chaos (2023), Anthony Mackie’nin başrolde olduğu Captain America: New World Order (2024) ve Charlie Cox’un başrolde olduğu Daredevil: Born Again (2024) da ekranlara gelecek.