Charlize Theron Birlikte Çalıştığı Yönetmene Ateş Püskürdü

Charlize Theron Birlikte Çalıştığı Yönetmene Ateş Püskürdü

Charlize Theron, kendisini birden fazla kostüm provasına katılmaya zorlayan bir erkek yönetmen tarafından küçümsendiğini söyledi. Theron, endüstrideki cinsiyetçiliğe dikkat çekti.

Son olarak, rol aldığı Mad Max serisindeki skandallarla dikkat çeken Oscar ödüllü oyuncu Charlize Theron, samimi açıklamalarıyla gündemde. Theron, daha önce beraber çalıştığı bir yönetmeni hedef alarak âdeta ateş püskürdü.

Ünlü oyuncu, bir erkek yönetmenin onu birden fazla kostüm provasına çağırdığını, bunun cinselliğiyle ilgili olduğunu ve yönetmenin bu konuda ne kadar açık olduğuna baktığını söyledi.

Theron, Harper’s Bazaar’a verdiği röportajda deneyimlerini paylaştı: “Giydikleriniz üzerinde kesinlikle hiçbir kontrolünüz olmaması, yıllardır beni gerçekten rahatsız eden bir şey. Ve özellikle bir filmi hatırlıyorum, beni sürekli oyuna getiren, uyduruktan provalara çağıran yönetmen… Bunun cinselliğimle ilgili olduğu çok açıktı.”

Theron, olayın hangi filmde veya yönetmenle olduğunu söylemedi.

Röportajda Theron, kostümler ve makyaj üzerinde daha fazla özerkliğe sahip olmasının yapım şirketi Denver & Delilah’ı yaratmasının nedeni olduğunu söyledi.

Theron daha önce de film setlerinde kendini rahatsız hissettiğinden bahsetmişti. Şubat 2022’de Theron’un “Mad Max: Fury Road” filmini çekerken Tom Hardy ile sette zor zamanlar geçirdiği basına yansımıştı. Theron, Hardy ile bir yaşadığı sorundan sonra kendini güvende hissetmediğini anlatmıştı.